«Гарт» виховує патріотів

Поділитись:
WhatsApp
Viber

З початку навчального року на базі загальноосвітньої школи №8 для дітей та дорослих проходять навчання військово-патріотичного центру «Гарт». Про діяльність організації розповів керівник центру – Олександр Азаров.

– Розкажіть про військово-патріотичний центр «Гарт».

– Це окремий підрозділ Всеукраїнської громадської організації «ДІЯ» (Державницька Ініціатива Яроша), яка займається військово-патріотичним вихованням підростаючого покоління, довійськовою підготовкою призовників та цивільного населення. Для кожної категорії підготовлена програма, яка має свої специфічні напрямки саме з військово-патріотичної роботи. Кожен бажаючий може прийти та цілком безкоштовно займатися. Ми виконуємо завдання, яке поставив перед нами Дмитро Ярош: насамперед це виховання молоді та розвиток самосвідомості цивільного населення.

– Як проходять заняття?

– Якщо говорити про дитячу програму, то в нас є група кадетів, це діти віком від 6 до 14 років. Уроки проходять двічі на тиждень по півтори години. На цих заняттях діти навчаються туризму, на кшталт скаутського напрямку, тобто діти вчаться, як вести себе в екстремальній ситуації, як встановити намет та розпалити вогнище. Також увага приділяється фізичному розвитку та навичкам самозахисту, які основані на системі самозахисту цивільного населення. У програмі також є напрямок, пов’язаний з наданням першої допомоги, а ще діти вчаться основам дорожнього руху.

Після 14 років курсанти займаються тричі на тиждень. Вони проходять курс довійськової підготовки, тут вони навчаються збирати та розбирати зброю, вивчають прийоми рукопашного бою, які можуть знадобитися у лавах української армії. Інколи на уроки ми запрошуємо бійців АТО, які розповідають корисну інформацію з власного досвіду, як уникнути важких наслідків та поранень.

– А чого тут можуть навчитися цивільні громадяни?

– По-перше, тут вони навчаються самозахисту, це пов’язано з прийомами силових структур та поліції. Ми навчаємо людей правильно вести себе у екстремальній ситуації, захистите себе та свою сім’ю, не порушуючи закони України та не наносячи шкоди злочинцю. По-друге, дорослі обов’язково проходять курс первинної медичної допомоги. Ті, хто не проходив службу у армії, можуть дізнатися, як правильно одягати протигази, що таке засіб індивідуального захисту, що таке бомбосховище, як сховатися від обстрілу.

– У чому полягає патріотичний напрямок роботи центру?

– Окрім військової та цивільної підготовки, ми займаємося краєзнавчою роботою. Ознайомлюємо людей з історією міста та України. Організовуємо екскурсії по місцях бойової слави АТО, розповідаємо про події на Майдані. Долучаємося до патріотичних заходів у місті, наприклад, гра «Сокіл» («Джура»), у якій ми беремо безпосередню участь.

– Розкажіть про інструкторів.

– Коли утворювалася організація, ми дуже пильно ставилися до того, хто буде проводити заняття з вихованцями. Я вже давно займаюся східними змішаними єдиноборствами, стаж моєї педагогічної діяльності сягає 28 років. В мене було багато учнів, і деякі з них захищали Україну у зоні АТО. Після їх повернення зі служби я запропонував їм продовжити свою тренувальну роботу у структурі ВПЦ «Гарт». Всі вони були інструкторами у армії. Наприклад, Дмитро Макленцов, який проходив службу у 25-й бригаді, працює у центрі туризму «Горицвіт» та проводить навчання у ВПЦ «Гарт». Поки що інструкторів двоє, але нам ще допомагають помічники.

– Чому ви вважаєте таким важливим військово-патріотичне виховання для підростаючого покоління?

– Держава не може існувати без патріотично налаштованого населення. Це необхідно, щоб зберегти кордони нашої держави та цілісність України. Адже саме цього нам не вистачало у 2013 році. Зараз у «Гарті» займаються 400 вихованців, і наша задача – створити розвинене та здорове покоління. Сьогодні у дітей необмежений доступ до Інтернету, величезна кількість барів лише показує, що на них є попит. Наша задача – долучити дітей до спорту, до розвитку, до здоров’я і щоб ці традиції вони передавали своїм дітям.

Катерина Кіба