Первый международный футбольный матч днепродзержинского футбола

1958 г.Первый международный матч "Химика". Второй слева Багдасаров, вратарь Ульянов

В далеком 1958 году состоялся первый международный футбольный матч с участием днепродзержинской команды. О том, что такая встреча дйствительно была сообщают архивариусы городского футбола Юрий Яцына и Андрей Бородин.

А вот что писалось о матче между командами "Химик" (Днепродзержинск) - "Рапид" (Бухарест, Румыния) в газете "Дзержинец" от 5 августа 1958 года (соблюдаются язык и стиль написания заметки).

"Рапід" - "Хімік"

"Після тренування на стадіоні і відпочинку наші дорогі друзі - румунські футболісти - в суботу зробили прогулку по Дніпру, заїхали в Паньківський піонерський табір, де відпочивають діти металургів заводу ім. Дзержинського. На березі їх радісно, з букетами польових квітів зустріли піонери. Начальник табору тов. Кильдиватов і тренер румунської команди Гюрі Цян обмінялись вітальними промовами.

Діти вручили гостям квіти, наділи на них піонерські галстуки і повели в піонерський табір. Тут вони показали гостям своє господарство, розповіли про радісний відпочинок, своє щасливе дитинство. Румуни розповіли про свій спортивний клуб "Рапід", про життя дітей своєї країни. Потім вони розділились і провели показову футбольну гру на піонерському футбольному полі. 7 гравців румунської команди також зустрілися в товариському матчі з командою 33-го піонерського загону. Зворушлива зустріч з румунськими друзями назавжди запамя`тається піонерам.

В неділю стадіон "Перемога", як ніколи, був переповнений любителями футбола. Вони прийшли подивитися міжнародну товариську зустріч між командами майстрів класу "Б" "Рапід"- Бухарест і "Хімік" - Дніпродзержинськ. Над стадіоном майрять державні прапори Румунії, України і СРСР. Гучними оплесками зустрічають присутні появу на полі румунських футболістів. Дніпродзержинські футболісти вручають румунським друзям букети квітів. Ті ділять їх на дві частини і одну віддають господарям. Тренери команд обмінюються вимпелами. Урочисто звучать гімни Румунської Народної Республіки і Радянського Союзу.

М`яч у полі. Румунські спортсмени показують хорошу техніку гри, точно передають мяч і вміло приймають його, грають здебільшого короткими пасами. Немало клопоту нашим захисникам і воротареві їх нападаючі Ляховіч, Мавтеуце, Келін та інші. Але гостям не вдається завершити вміло розіграні комбінації точним ударом по воротах. Безрезультатно закінчуються і гострі атаки хіміків. Лише за десять хвилин до закінчення першої половини гри м`ячвід удару Корнієнка (8)торкнувся захисника і влетів у верхній кут воріт румунської команди. З рахунком 1:0 закінчилась перша половина гри.

Після відпочинку господарі поля стали грати більш наступально, запропонували швидкий темп. Вони все частіше прориваються до воріт гостей. Вже на початку тайму Корнієнко забив гол, потім Кравець (7) добив у ворота м`яч, що відскочив від штанги. Перед кінцем матчу Мігунов (11) послав у сітку ще два м`яча. Цей цікавий матч закінчився перемогою дніпродзержинців з рахунком 5:0.

Продемонструвавши хорошу техніку гри, гості програли, бо не змогли витримати швидкого темпу. Гра пройшла коректно, у дружній обстановці".

Фото сайта fcstal.dp.ua. Слева направо игроки "Химика": Татулян, Багдасаров, Кравец, Корниенко, Гулевич, Добрун, Шикло, Мигунов, Ульянов, Кириллов, Шагинян.