Виховувати патріотів

Виховувати патріотів України - головна мета Всеукраїнської громадської організації «Товариство сприяння обороні України (ТСО України)». Одними з основних завдань цієї громадської організації є підготовка призовників з військово-технічних спеціальностей, участь в освітній діяльності та підготовці кадрів технічних професій. У Кам’янському ТСО України протягом дев’яти років очолює Віктор Старостенко, який розповів про діяльність організації у місті.

«У першу чергу, відповідно до Уставу, ми займаємося військово-патріотичним вихованням молоді. Це учні 9-11 класів і старші, - розповів Віктор Старостенко. - По-друге, це підготовка спеціалістів до професій народного господарства, в нашому випадку - це водії. У спортивному напрямку у місті ми розвиваємо неолімпійські технічні види спорту: авіамоделювання, картинг, дельтапланерування, судномоделювання, радіоспорт. Ці види спорту в нашому місті не дуже розвинені, але вони є. Проте основний напрямок діяльності - це військово-прикладне багатоборство».

Віктор Старостенко розповів, що організація тісно співпрацює з міським департаментом з гуманітарних питань, школами та військкоматом, проводячи спільні заходи. «Двічі на рік у школах міста ми проводимо місячники оборонно-масової та військово-патріотичної підготовки, на весні цей захід присвячений Дню перемоги над нацизмом, а восени - Дню захисника України, - розповів керівник ТСО України у Кам’янському. - Наприклад, до Дня захисника України ми організовували зустріч учнів з учасниками АТО та волонтерами, де вони розповідали про свій військовий досвід». Крім того, учні відвідують тематичні виставки у Музеї історії міста, приймають участь у конкурсах стройової пісні та вікторинах на тему козацтва та знання Статуту ЗСУ. Значна увага приділена проведенню спортивних змагань серед учнів шкіл з військово-прикладного багатоборства: «Саме у таких змаганнях діти проявляють свої фізичні здібності, з азартом приймають участь, - пояснив Віктор Старостенко. - Учні змагаються у проходженні смуги перешкод, киданні гранат, підтягуванні, плаванні, стрільбі з гвинтівки. Ми працюємо над тим, щоб молодь була не тільки підготовлена до армії, але й фізично розвинена».

Військово-спортивний конкурс «Збройні сили України - армія моєї країни!» у гімназії №11

Крім того, в зимовий період Кам’янська організація ТСО України спільно з учбовими закладами міста проводить по школах заходи до Дня Збройних сил України. Так, наприклад, 6 грудня у гімназії №11 відбувся військово-спортивний конкурс «Збройні сили України - армія моєї країни!», де учні 10-х класів змагалися у вправах на витривалість, силу та спритність, вправності збирання та розбирання учбового автомату, надання медичної допомоги, тобто всьому, що повинен вміти справжній захисник. Як пояснив Віктор Старостенко, подібні конкурси проходили майже у всіх школах міста.

«У лютому щорічно ми проводимо змагання по стрільбі з пневматичної гвинтівки серед учнів шкіл, - додав голова ТСО України у Кам’янському. - Наша основна мета - виховати захисників. Ніхто не очікував, що буде війна на сході України, тому необхідно, щоб хлопці знали основні правила безпеки під час військових дій. Нам потрібно виховувати з хлопців не тільки математиків та фізиків, але й гідних захисників своєї Батьківщини».

К.Кіба