КП ДМР «Дніпродзержинськтепломережа» інформує

Сьогодні жителям міста дошкуляє 30 ºС спека, але близька та година, коли найактуальнішим питанням стане подача тепла. Якою буде зима? Яким буде опалення? І найголовніше - скільки це буде коштувати пересічному громадянину?

В нашому місті ходить багато слухів про дешевизну й економічність індивідуального опалення у квартирі (у порівнянні із центральним). Чесно кажучи, так воно й було донедавна. Станом на сьогодні, у зв’язку з різким зростанням ціни на газ, ситуація кардинально змінилася не на користь індивідуального опалення.

Для порівняння розглянемо два види теплопостачання квартир, а саме – центральне опалення (при наявності будинкового лічильника обліку теплової енергії) і індивідуального джерела теплопостачання (газовий котел). Усі розрахунки будуть виконані для житлового приміщення площею 50 м кв. (двокімнатна квартира). Ціна на природний газ з 1 квітня 2017 року для населення становить 6,96 грн. за 1 м куб. із ПДВ. Середнє споживання газу для опалення двокімнатної квартири з індивідуальним джерелом теплопостачання протягом опалювального періоду (180 діб) становить 150 м куб. на місяць або близько 900 м куб. за сезон (6,96*150*6 місяців), що становить 1044 грн. на місяць, або 6200 грн. за опалювальний сезон.

Крім цього, установка індивідуального опалення «під ключ» обійдеться від 40000 грн до 50000 грн. (залежно від використаних матеріалів і устаткування), а також щорічне обслуговування газового обладнання тощо. Вартість 1 Гкал теплової енергії при центральному опаленні для населення становить 1299,57 грн/Гкал; 0,0137Г кал/м кв. – середня питома норма споживання теплової енергії на 1 м кв. по приладах обліку теплової енергії за опалювальний сезон 2016- 2017 рр. по м. Кам`янському. Так, вартість центрального опалення при встановленому будинковому приладі обліку теплової енергії в середньому становить 890 грн. на місяць (1299,57 грн/Гкал*0,0137Гкал/ м2*50 м кв.), а за сезон – 5340 грн.

На замовлення Управління житлового господарства Дніпродзержинської міської ради спеціалізованою організацією ТОВ «Енергополіс» розроблено техніко-економічне обґрунтування «Енерго- та екологоефективної схеми теплопостачання міста Дніпродзержинська», погоджене робочою групою експертів з розгляду регіональних програм модернізації систем тепло- постачання та схем теплопостачання населених пунктів, Міністерством з питань житлово-комунального господарства України (листом №7/9-10974 від 30.09.10 р.) та затверджене рішенням Дніпродзержинської міської ради №150 від 28.04.2010 року «Про затвердження енерго- та екологоефективної схеми теплопостачання міста Дніпродзержинськ за ІІ варіантом». Згідно з вказаним ТЕО, обґрунтованим варіантом реконструкції централізованої системи теплопостачання Кам`янського є помірно-централізоване теплопостачання шляхом будівництва нових сучасних джерел теплопостачання, які будуть обладнані сучасним високоефективним котельним та котельно-допоміжним обладнанням. Джерела теплопостачання планується розташовувати у центрах теплових навантажень, що дасть можливість відмовитися від транспортування теплової енергії по існуючим магістральним тепловим мережам, які мають досить велику протяжність, що, в свою чергу, дозволить різко зменшити як втрати теплової енергії при її транспортуванні, так і експлуатаційні витрати на її транспортування.

Запропонованим варіантом реконструкції системи теплопостачання правобережної частини міста є відмова від отримання теплової енергії від Дніпровської ТЕЦ, котра є найбільшим постачальником теплової енергії для міста, для чого пропонується будівництво нових опалювальних котельних в якості власних джерел теплопостачання. Реконструкція існуючих квартальних котельних КП КМР «Тепломережі» передбачає заміну основного котельного та котельно-допоміжного обладнання; установлення когенераційного устаткування та заміну аварійних ділянок теплових мереж.

З метою виконання зазначеної програми підприємство, за підтримки міського голови Білоусова А. Л., звернулось до фінансових установ для отримання позики на реалізацію проекту. На виконання рішення Дніпродзержинської міської ради від 31.08.2015 року «Про участь комунального підприємства Дніпродзержинської міської ради «Дніпродзержинськтепломережа» у проекті «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», підприємство підготувало та надало до Міністерства фінансів України необхідний пакет документів для залучення позики.

Також підприємство надало 29.07.2016 р. до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України анкету для участі КП ДМР «Дніпродзержинськтепломережа» в спільному з Європейським інвестиційним банком проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». 4.08.2016 р. на засіданні Координаційного комітету (Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів) КП КМР «Тепломережі» визнано постійним кінцевим бенефіціаром за проектом «Комплексна модернізація системи теплопостачання м. Дніпродзержинська». Листом від 17.08.2016 року (вих. № 00.03.1072) підприємством направлено до Міністерства фінансів України пакет документів на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 року №70 «Про порядок підготовки, реалізації, проведення моніторингу та завершення реалізації проектів економічного і соціального розвитку України, що підтримується міжнародними фінансовими організаціями». Також за вимогою Мінфіну КП КМР «Тепломережі» звернулось до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, та до Міненерговугілля України щодо розгляду та погодження ТЕО «Комплексна модернізація системи теплопостачання м. Дніпродзержинська».

Виходячи з наведеного вище, всі процедури пройдені і підприємство очікує фінансування зазначеного проекту. Таким чином, на даний момент міф про економічність індивідуального опалення розвіяний, і набагато вигідніше користуватися послугами центрального опалення (при наявності будинкового приладу обліку теплової енергії), ніж встановлювати індивідуальне джерело теплопостачання.