КП КМР «Тепломережі» звертаються до абонентів з проханням не зволікати зі сплатою боргу за житлово-комунальні послуги

На теперішній час КП КМР «ТЕПЛОМЕРЕЖІ» знаходиться у дуже тяжкому фінансовому стані внаслідок вкрай низького рівня оплат споживачів за спожиті послуги центрального опалення. Заборгованість населення складає 350 млн грн., що в свою чергу негативно впливає на розрахунки підприємства за енергоносії перед НАК «НАФТОГАЗ УКРАЇНИ», ПАТ «Дніпровська ТЕЦ» та ПАТ «Дніпроазот».

Незважаючи на напружену претензійно-позовну роботу підприємства з боржниками, а це десятки тисяч претензій та позовів до суду, стягнення заборгованості виконавчою службою згідно рішень судів складає 11-13%.

Останні роки робота органів ДВС щодо стягнення коштів з боржників за надані послуги теплопостачання була недостатньою. Причини такого стану справ різні: це і наднормативне навантаження державних виконавців у зв'язку зі скороченням штатів та плинністю кадрів, тому що невелика заробітна платня держслужбовців не тримає людей на цих посадах, та інші об'єктивні та суб'єктивні чинники.

Є впевненість, що з введенням в дію ЗУ «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 № 1404-VIII  стан справ в цій сфері поліпшиться, і ось чому. Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про виконавче провадження» в Україні з урахуванням позитивного досвіду інших країн введено інститут приватних виконавців. Згідно з цим Законом, приватні виконавці рівні в правах із державними виконавцями щодо проведення виконавчих дій по примусовому стягненню заборгованості з боржників, в тому числі і за послуги теплопостачання. Що це дає? По-перше, впровадження приватних виконавців дасть змогу зменшити навантаження на відділи ДВС, що в свою чергу повинно сприяти більш якісній роботі державних виконавців. По-друге, приватний виконавець, як і кожний гарний господар, буде зацікавлений в отриманні прибутку. Доходи приватного виконавця прямо будуть залежати від якості його роботи, тобто від кількості виконаних проваджень та сум стягнутих коштів.

Тому сподіваємось, що приватні виконавці, застосувавши весь арсенал заходів, в тому числі і арешт майна, згідно Закону, допоможуть комунальним підприємствам у стягненні коштів з боржників за надані послуги. 

Виходячи з наведеного вище, найближчим часом очікується прийняття низки нормативних актів та законів, які передбачатимуть реалізацію майна боржників, в тому числі нерухомого (квартири, будинки та інше) в рахунок погашення заборгованості за житлово-комунальні послуги. Слід зазначити, що такі прецеденти вже були на Західній Україні (Луцьк, Львів). Тож звертаємось до абонентів з проханням не зволікати зі сплатою боргу за житлово-комунальні послуги.