«Алабай» на варті вашої безпеки

Мій дім — моя фортеця. На жаль, у сучасному світі цей вислів лише частково відповідає дійсності, адже з постійним зниженням економічної спроможності українців рівень злочинності безупинно зростає. Кам’янське не виключення, зростання безробіття підштовхує людей до крайнощів, тому стати жертвою крадіжки можуть як заможні, так і прості люди.

В теплу пору року у зону ризику потрапляють квартири та будинки, господарі яких їдуть на відпочинок, у холодний час — заміські будинки та дачі. Проте жоден мешканець міста не застрахований від ризику, одного дня повернувшись додому з роботи, побачити свій дім пограбованим. Директор служби охорони «Алабай» Олександр Сторожко, який працює у цій сфері вже 24 роки, розповів, як убезпечити себе та свій дім від непроханих гостей.

Найкращій спосіб захистити свій дім — встановити сигналізацію

Порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих, впевнений Олександр Сторожко, пояснюючи, що кожен особисто повинен турбуватися про захист свого майна та сім’ї. Тому досить необачно покладатися на поліцію, яка після реформування ще проходить етап становлення роботи. Одним із надійних способів уникнення крадіжок з квартири, будинку чи гаражу є встановлення індивідуальної охоронної сигналізації.

Що являє собою охоронна система будинку чи квартири?

Охоронна система включає в себе датчик на відкриття, який встановлюється на вхідні двері, і датчики руху (об’єму), якими оснащують кожне приміщення. Тому навіть якщо зловмисник проникає у квартиру, він все одно не залишиться непоміченим. Данні з кожного датчика виводяться на охоронний пристрій «Лунь», оснащений акумулятором на випадок відключення електроенергії.

Охорона приміщення вмикається та вимикається за допомогою електронних ключів, які запрограмовані під зчитувач. Підробити такі ключі неможливо, адже вони програмуються індивідуально.

Механізм дії сигналізації

Як пояснив Олександр Сторожко, Кам’янське умовно поділене на сектори, у кожному з яких постійно чергує мобільна група охорони «Алабай» на брендованих автомобілях. Така мобільна група охорони, як правило, складається з двох охоронців, споряджених всіма необхідними засобами захисту та активної оборони. Співробітники охоронної служби «Алабай» проходять спеціалізоване навчання і мають відповідне посвідчення.

Коли на охоронний пульт надходить інформація про проникнення у приміщення, на об’єкт миттєво виїжджає екіпаж. Охоронці оглядають приміщення. Якщо до оселі проникли грабіжники, відбувається затримання зловмисників, яких потім передають у правоохоронні органи. Залежно від ситуації, мобільна група може викликати на підмогу резервну групу. Про спрацювання сигналізації клієнту повідомляє оператор.

Про що варто пам’ятати

Користуючись послугами охоронної служби, варто пам’ятати, що сигналізація — це не панацея від крадіжок. Адже від швидкої крадіжки, яка триває 1-2 хвилини, не врятує навіть охоронна система. Мобільна група дістається до об’єкту, де спрацювала сигналізація, в середньому за 5 хвилин, у погану погоду цей час може збільшитись до 10 хвилин.

«Жодна охоронна фірма не гарантує стовідсотковий захист. Ми постійно клієнтам наголошуємо, що створення безпечних умов – це спільна робота охоронної фірми та господаря помешкання. Тому важливо ставити надійні замки та не забувати зачиняти вікна», – пояснює Олександр Сторожко.

Охоронна компанія захищає від глобальних крадіжок майна. У разі неспрацювання сигналізації чи інших випадків, передбачених договором, наступає матеріальна відповідальність, зазначена у документі. Тому охоронна фірма зацікавлена у тому, щоб встигнути на виклик.

Вартість сигналізації

На стандартну двокімнатну квартиру комплект обладнання сигналізації разом з монтажем та підключенням коштує приблизно від 5,5–6 тисяч гривень, для трикімнатної квартири середня вартість становить 6500 грн. Незалежно від кількості кімнат, абонплата складає 200 грн на місяць. Охоронна система для гаражу коштує приблизно 5 000 грн, абонплата – 150 грн у місяць. Охоронна система на невеличкий дім чи дачний будинок, де приблизно п’ять приміщень з вікнами, обійдеться у 7.500 грн. Вартість абонплати за дачу чи будинок залежить від місця розташування: у межах міста – 250 грн, за межами – 300.

Ціна може незначно змінюватися залежно від нюансів монтажу (все це узгоджується під час виїзду фахівців на об’єкт). «Економія на власній безпеці може призвести до сумних наслідків, тому що повернути втрачене майно майже неможливо, – пояснює Олександр Сторожко. – Для зручності наших клієнтів охоронна служба «Алабай» співпрацює з двома банками, аби надати можливість оформити розстрочку».

Відмінність «Алабаю» від інших охоронних структур

Охоронна служба «Алабай» має власний кінологічний центр «Аміго», де працюють кінологи зі штатними собаками. Тому досить часто патрулі доповнюються кінологами зі службовими собаками, які чергують у резервній групі в офісі. Додатково собаки проходять дресирування зі слідчої роботи. Адже використання службової собаки дає більше шансів спіймати зловмисника по гарячих слідах.

Окрім того у кінологічному центрі «Аміго» проводиться дресирування службових собак як для приватних осіб, так і для охоронних структур.

Додаткові способи убезпечення житла

За бажанням клієнта можна встановити тривожну кнопку. Її встановлюють на випадок, якщо невідомі намагаються проникнути в помешкання, коли господарі вдома. Під час сигналу на місце виїжджає найближча мобільна група охорони.

А ще на квартиру чи дім можна поставити індивідуальний домофон нового покоління, який має кольорове зображення та вбудовану флеш-картку. Це забезпечує автоматичну фіксацію всіх переговорів через домофон. Деякі домофони, мають функцію фотографування. Якщо в період, поки вас не було вдома, хтось приходив та дзвонив через домофон, прилад робить знімок цієї особи.

«Окремим заходом безпеки є відеоспостереження, яке можна встановити як у жилому приміщенні, так і в офісі, – пояснює директор охоронної служби «Алабай». — Проте приховане відеоспостереження ми не встановлюємо, бо це заборонено законом».

Для віддалених об’єктів, які знаходяться за межами Кам’янського, куди мобільна група доїжджає за 25 хвилин, охоронна служба «Алабай» пропонує системи, які відправляють інформацію замовнику на телефон. Тобто, у разі спрацювання сигналізації, клієнт отримує повідомлення на телефон, і вже залежно від отриманої інформації він може їхати на місце або звертатися у поліцію.

Підключити послугу «СМС-інформування» можуть собі і клієнти, які мешкають у межах міста. Це додаткова послуга, яка збільшить абонплату лише на 50 грн. На телефон будуть надходити повідомлення про встановлення та зняття сигналізації, тривоги, відключення електропостачання.

Окрім того охоронна служба «Алабай» надає послуги з фізичної охорони та тимчасової охорони об’єктів.

Адреса: вул. Архівна (Червоногвардійська), б. 15, оф. 9. Довідки за тел.: 068-840-82-32, 099-246-00-08, 063-697-91-51, (0569) 566-166.
www.alabay.dp.ua