Чи майорітиме червоно-чорний стяг біля міськради?

Цілком можливо, що найближчим часом біля приміщення міськради буде піднятий революційний прапор ОУН

Підіймати червоно-чорний стяг як символ країни, яка охоплена боротьбою, запропоновано депутатським запитом Ігоря Максимовича та Олександра Залевського.

Як йдеться у тексті докумаенту, революційний прапор ОУН запропоновано підіймати у певні дати, пов’язані із визначними подіями національно-визвольної боротьби та вшануванням пам’яті героїв.

Наприклад, 1 січня — з нагоди дня народження голови Проводу ОУН Степана Бандери, 3 лютого — до дня створення ОУН, або 14 жовтня —до Дня захисника України та Дня створення УПА.

У траурному оформленні прапор ОУН запропоновано підіймати на знак вшанування пам’яті героїв національно-визвольних змагань: 5 березня — до річниці з дня смерті головнокомандувача УПА Романа Шухевича та 21 травня — до Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Чи бажають депутати Кам’янського бачити революційний прапор ОУН біля міськради, стане відомо на 22-й сесії, яка відбудеться 23 лютого.

«Червоно-чорний стяг був символом боротьби за незалежність України протягом всього ХХ століття. Він був прапором УВО, ОУН, УПА і навіть у наш час, у ході Революції гідності, він був символом боротьби за незалежність та відстоювання українських цінностей, – пояснив секретар міськради Олександр Залевський. – Ми пропагуємо вшанування героїв, які боролись за незалежність України, підняттям червоно-чорного прапора і пропонуємо певний перелік дат, пов’язаних з визначними подіями.

Окрім того, 9 квітня 2015 року Верховна Рада ухвалила закон «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті», де в переліку організацій, які визначаються такими, що боролися за незалежність України, зазначено ОУН, УВО та УПА».

К.Кіба