«Кіборгів» варто побачити

7 грудня у всеукраїнський прокат вийшов фільм «Кіборги», присвячений захисникам ДАПу. Основою сценарію кінострічки стали розповіді та спогади реальних учасників тих подій. Консультантами для створення фільму стали реальні «кіборги» Євген Жуков (позивний «Маршал»), капітан Євген Межевикин («Адам»), Олександр Трепак («Редут»), Андрій Шараскін («Богема») та Кирило Недря («Доцент»), який до призову у АТО жив у Кам’янському.

«Коли я перший раз опинився на знімальному майданчику, який обладнали у складському приміщенні під Києвом, - поділився своїми враженнями від роботи над фільмом Кирило Недря, - художник так добре попрацював над декораціями, що за кілька перших годин перебування там у мене ноги згадали, як треба пересуватися в умовах бою. Адже за два місяці, пережиті у ДАПі, всі рухи були відточені до автоматизму, тому спочатку в мене було навіть відчуття дежавю».

Хоча «Кіборги» - це художній фільм, адаптований для цивільного глядача, але вражає він до глибини душі. Без пропаганди, без стереотипів, без цензури. Жорстока і нещадна війна, яка дуже близько і стосується кожного українця. Тому питання, якими задаються «кіборги» у фільмі, хвилюють не тільки бійців, але й тих, хто знаходиться за межами фронту.

«Фільм чіпляє тим, що він не дає відповідей на питання, а, навпаки, породжує їх, - розповідає Кирило Недря. - Чому потрібно пишатися своєю землею? Чому ці для декого дивакуваті люди беруть зброю та стають захищати Україну? Тобто суто світоглядні питання. У ДАПі не було русскоязычных чи україномовних, не було різних політичних поглядів чи національностей, там були прості вояки, які захищають свою землю. 24 години 7 днів на тиждень знаходились під загрозою смерті, тим паче ми там знаходились добровільно».

Враження, які фільм справляє на глядача, видно у кінці сеансу, коли люди ще кілька хвилин сидять, заціпенівши та з червоними очима. Насправді, фільм важкий, але його варто побачити, тим більше що 5 грн з кожного квитка йдуть у фонд допомоги сім’ям загиблих героїв. У Кам’янському фільм «Кіборги» можна побачити у «Центрі Кіно» ще протягом двох тижнів.

К. Кіба