Книгу «Майдан. Таємні файли» презентували у Кам'янському

У п'ятницю 8 вересня до Кам'янського вкотре завітали відомі українські письменники та видавці Брати Капранови. Цього разу письменники презентували нову книгу «Майдан. Таємні файли», інформацію для якої збирали з різних джерел та піддавали перехресній перевірці, щоб максимально об'єктивно подати її читачу. 

Чому почався Майдан та хто його на справді фінансував? Чому до Влади прийшли не ті, кого обрав Євромайдан? Як насправді Європа та США ставилися до подій на Майдані? Чому почалися події у Донецьку і Луганську, а Харків та Одеса встояли? На ці та інші питання Дмитро та Віталій Капранови шукали відповіді, спілкуючись з безпосередніми учасниками Революції Гідності, використовуючи метод журналістського розслідування. 

Книга «Майдан. Таємні файли» - це документалістика, і замість глав вона складається з окремих файлів, де поступово досліджуються різні питання. Починаючи від витоків Майдану у 2013 році, причин та тих, хто його готував, і до постмайданних процесів навесні 2014 року. 

«Один з файлів присвячений подіям у Криму та Донецьку, для того, щоб зробити правильні висновки Харкову, Одесі та Херсону, для того, щоб зрозуміти рецепт успіху і у найгіршому випадку повторити саме за їх сценарієм, а не за Кримом та Донецьком», - пояснили Брати Капранови.

Загалом книга містить 19 файлів і два нефайли. Окрема глава «Не все так сумно» присвячена кумедним і смішним історіям учасників Майдану. «У книзі є інтерв'ю з людиною, яка виносила Нігояна та бачила снайпера, який у нього стріляв. Але ми розуміємо, що важливих свідків Майдану дуже багато і тому у кінці книжки є спеціальний розділ «Мій майдан» з вільними сторінками, де кожен з вас може зафіксувати ваші спогади про ці події. Щоб онукам не казали, що незалежність нам впала з неба», - додали Брати Капранови.

Катерина Кіба