Квіти «Горицвіту»

Працівники центру туризму, краєзнавства та екскурсій «Горицвіт» вже не одне покоління молоді нашого міста виховали справжніми патріотами. Любити та поважати рідний край – саме те, чому навчають дітей у центрі, де працюють гуртки краєзнавчого, туристичного та спортивного напрямків.

1 березня у «Горицвіті» був призначений новий директор — Олександр Азаров. Викладач зі стажем, він вже майже рік успішно керує місцевим центром військово-патріотичного виховання «Гарт», який діє на базі школи №8.

Як розповів О. Азаров, головна мета його призначення – розширити роботу закладу. «Військово-патріотичне виховання молоді — це не лише стройова підготовка та марш, — підкреслив він, – це також безліч патріотичних заходів, націлених на краєзнавчу та просвітницьку роботу».

У закладі працюють викладачі з туристичних, краєзнавчих та спортивних напрямків, приблизно 600 дітей постійно відвідують гуртки. Як пояснив директор «Горицвіту», було запропоновано розширити штат викладачів і доповнити його людьми, які будуть виконувати військову підготовку молоді, щоб охопити всі напрямки військово-патріотичного виховання. «Таким чином, ми даємо робочі місця учасникам АТО, які мають військовий досвід і багато чому можуть навчити дітей», — розповів Олександр Азаров, зауваживши, що всі викладачі обов’язково проходять тренінги та отримують сертифікат на дозвіл викладати. Наразі у «Горицвіті» відкрився новий напрямок – скаути.

«Для дітей нашого міста ми проводимо масові патріотичні заходи та долучаємося до всеукраїнських акцій. Наприклад, два роки тому на базі театру ми провели захід «Рушник єднання», — розповіла заступник директора з національно-патріотичної роботи Вікторія Терещенко. – Щороку ми відповідаємо за проведення патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на місцевому рівні, де діти демонструють свої знання рідного краю та його історії, вміння та навички у стрільбі, стройовій підготовці та наданні першої медичної допомоги».

Сьогодні туристичний центр активно розвивається та продовжує працювати, але, як розповів О. Азаров, єдина проблема, яку самотужки не вирішити, — це відсутність власного приміщення для занять. Викладачі вимушені працювати у різних школах, а для проведення масових заходів керівництво «Горицвіту» вимушене домовлятися з керівниками інших закладів.

«У нас дуже творчі викладачі, є потенціал для проведення конкур-сів, концертів, семінарів, – пояснив О. Азаров, — але, на жаль, в нас і досі немає власного приміщення, де ми могли б займатися з дітьми та проводити масові заходи».

К. Кіба