Мамай-fest у Кам’янському презентує унікальні виставки

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Перший день «Мамай-fest», який в 11-й раз проходить в музеї історії Кам’янського, розпочався 1 червня з концерту на площі Калнишевського. Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль об’єднує науковців та митців з усієї країни, де вони мають нагоду ділитися своїми надбаннями. 

Так, на три дні музей Кам’янського стає місцем національного єднання, де зосереджені найкращі надбання сучасної української культури. Наукові конференції, презентації фільмів, концерти та виставки – ці три дні містяни мають можливість сповна насолодитися українським колоритом у центрі Кам’янського. 

Отже, підводячи підсумки першого дня всеукраїнського фестивалю, можна сказати: мабуть, вперше на центральній площі міста, де раніше височив пам’ятник Дзержинському, лунала трембіта. Виступ івано-франківського гурту «Коралі», які виконують музичні композиції у стилі етнорок, насправді став яскравим початком фестивалю. 

У залах музею в рамках фестивалю відкрились перші виставки. Унікальна експозиція з національним вбранням Луганщини вперше презентована у нашому місті. Назва говорить сама за себе: «Евакуйована колекція». Старовинний традиційний одяг Слобожанщини був викуплений бійцем батальйону «Айдар» Миколою Павлюченко у мешканки Старобільська на Луганщині.  Борець впевнений, що «національне українське вбрання, – це не тільки наш оберіг, але й зброя проти російської агресії». Також виставка доповнена фронтовими світлинами бійців «Айдару» з усміхненими обличчями чоловіків, які за крок до смерті, але протистоять ворогу. Одним словом, виставка варта уваги. 

Також до перегляду відкрилась художня виставка відомого українського художника зі Львова Ореста Скопа. «Козак Мамай» – це цикл робіт, над яким художник працює з 1980-х року, його мета – створити 300 картин Мамаїв у пам’ять кобзарів, розстріляних радянською владою у 1934 році. Кожна робота не схожа одна на одну, але в цілому вони створюють гармонійну композицію. 

Наразі йде другий день фестивалю. На примузейній площі працює толока, куди приїхали майстри з усієї України. Тому містяни мають можливість придбати унікальні вироби народних майстрів, не виїжджаючи за межи міста. Також будуть відкриті нові виставки відповідно до програми фестивалю. 

Художник Орест Скоп

Микола Павлюченко, куратор виставки «Евакуйована колекція»

К.Кіба

02.06.2018
Категорія: Новини
Теґи: выставка Мамай-фест музей