Музика патріотів

Кам’янчанин Андрій Касенюк, гітарист відомого гурту «Silver town», що був учасником бойових дій у складі 93-ї окремої механізованої бригади, розповів про свій бойовий та музичний шлях.

- Чому ви вирішили піти у зону АТО?

- Я підтримував людей які вийшли Майдан, підтримував їх прагнення.Під час цих подій ми написали революційну пісню «Повстань». Адже в нашому гурті всі дуже переживали ці події, її написав наш гітарист Костя. У 2014 році, коли в нас віджали Крим, я вирішив іти добровольцем у АТО. Тим паче у соціальних мережах, все частіше, я бачив аватарки друзів з автоматами під українськими прапорами. І це було неправильно, коли хлопці були на сході, а я сидів вдома на дивані, тому одразу пішов до військкомату. Я думав що мій бойовий шлях почнеться у 2014 році, але тоді перевагу віддавили тим у кого був бойовий досвід, тому в мене взяли лише номер телефону. Вже у 2015 році мені прийшла повістка і я пішов добровольцем у 93-тю окрему механізовану бригаду. По четвертій хвилі мобілізації я потрапив у артилерію. З часом я став артилеристом-розвідником, був очами нашої артилерії. Всьому ми вчилися безпосередньо під час бою, адже у АТО йшли на чистому патріотизмі, тому читали радянську літературу, навчалися у старших. Наш бойовий шлях починався з Пісок потім була Авдіївка, Невельське, Красногорівка.

- У зоні АТО ви писали пісні?

- Поява пісні «Україна – це ми», яку я написав у зоні бойових дій, була більше схожа на наказ мого командира. Перебуваючи у АТО я знайшов гітару, трохи її привів до ладу і розбирав на нії гамми, щоб пальці не відвикали від струн. Мій командир авжеж не був музикантом, тому його це бринчання дуже напрягало. Він мені сказав: «Чи ти пісню напиши мені, щоб я розумів чим ти займаєшся чи я її розіб’ю». На питання про що написати пісню, він сказав про Артилерійську розвідку. Слова у пісні «Як наказ у нору, ми лізти на гору» - дійсно тільки зліз відпочити, тут чуєш як летить міна, наказ по рації «Хлопці всі по норах», а мені треба лізти у гору. Командир послухав пісню, сказав «Огонь, пойдет». «Україна – це ми» ввійшла в збірку «Пісні народжені в АТО». І хоча мені ця пісня вже трохи приїлася, хлопцям у АТО вона дуже подобається.

- Що змінилося коли ви повернулися з війни?

- Після повернення з АТО в мене змінилися деякі життєві погляди. Хлопці з гурту казали, що я якось змінився, став більш серйозний. Перестав сприймати жарти, адже у армії свій гумор. Я за собою цього не помічаю, мені здавалося що я такий як був таким і залишився. Я лише зараз почав відходити від АТО. Після першого обстрілу думав, як виживу одразу одружуся. Так і зробив, у першу ж відпустку поїхав з дружиною до Львову де ми розписалися. У музиці - почав конкретно просувати гурт. В 2014 році ми знайшли вокаліста, який ідеально вписався у наш колектив, і тут я пішов у АТО.

- Про що ваша музика?

- Наша музика про все, конкретного напрямку немає. У нас дуже багато нового і цікавого матеріалу, який треба показувати. Пісня «Україна –це ми» створена у окремій стилістиці. А зараз ми почали грати трохи іншу музику, змішуючи попсу з металом, драменд-бейсом. Я не знаю як назвати те що ми граємо, але слухачам вона подобається, після виступів у коментарях питають де ще можна послухали наші пісні.

- Розкажіть про вашу концертну діяльність?

- Останні два місяці в нас були неймовірно активні. В серпні ми переважно виступали у клубах, і не дивлячись на те що це був не сезон, в нас була мета заявити про себе. Адже щоб нас запрошували на виступи, нам треба щоб нас знали. В одному з кафе нам запропонували виступити на Козак Фест, де ми перемогли в одному з конкурсів та отримали гонорар. На ці гроші вирішили записати пісню у київській студії, де записуються таки топові команди як «ВВ» та «The HardKiss». Не дивлячись на те що в нас є своя студія, коли ми відправили на прослуховування одну з пісень Івану Дорну, він не захотів її слухати, говорячи що поганий запис. Тому ми і вирішили потратити гроші на запис у класній студії. Також ми виступали на великому «Пірсі» у Дніпрі. Виявилося що це був конкурс і ми там також перемогли, тому нас запросили на півфінал. Виступали на фестивалі «Червона рута», але журі фестивалю вважає що в нас немає українського колориту, не дивлячись на те що ми співаємо на українській мові, тому ми не перемогли. На День міста виступали у рідному Кам’янському. І на минулому тижні відіграли на «OktoberRokc Fest» у Дніпрі. Головне, що скрізь де ми граємо завжди знаходимо свого слухача.

- Які творчі плани?

- У нас був дуже насичений вересень, тому у жовтні ми плануємо засісти на студії. В нас вже є нові пісні, готові тексти, але через насинений графік виступів весь час йшов на репетиції.У жовті в нас запланований виступ у Сумах на День захисника України. Також плануємо дописати пісню у Києві, адже вона вже майже завершена. А у листопаді знову будемо їздити з виступами по клубах і наш «Брежнефф паб» не виключення. у майбутньому плануємо записати альбом, де будуть пісні виключно українською мовою.

 К.Кіба