На шляху до нового життя

Адаптуватися до життя на новому місці переселенцям у Кам’янському допомагає благодійний фонд «Карітас».

У кам’янському осередку «Карітас» в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради розбудови миру» внутрішньо переміщені особи мають можливість отримати психологічну та соціальну допомогу, зустрітися з тими, хто пережив аналогічне потрясіння, і завести нові знайомства.

«Серед наших відвідувачів приблизно 40 відсотків складають переселенці, – розповідає локальний координатор проекту Катерина Колесник. – За необхідності вони спочатку звертаються до психолога, а далі займаються у групі з соціальним працівником. В нас немає обмежень, тому у цих заняттях беруть участь як переселенці, так і місцеві мешканці, які потребують допомоги. Наша мета — об’єднати людей, позбутися стереотипів стосовно переселенців та досягти атмосфери довіри».

«Основні проблеми, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи, – це почуття провини і втрати, – пояснює психолог «Карітас Кам’янське» Марина Кузнецова (на фото). – Багато сімей переживають внутрішні конфлікти, адже деякі члени родини залишаються на тимчасово окупованих територіях, а інші виїжджають, тож на цьому фоні можуть різнитися погляди на цінності або політичні процеси. Через це виникає почуття провини та зневіра». Психолог пояснила, що у багатьох переселенців жевріє надія, що незабаром війна закінчиться і вони зможуть повернутися додому. У цьому випадку виникає проблема соціальної адаптації та інтеграції людей в нашому місті. «Важливо донести переселенцям, що життя відбувається тут і зараз. Адже багато хто з них й досі живуть минулим, – пояснює Марина Кузнецова. – Найважче для вимушених переселенців — це знайти себе у новому суспільстві. Проте всі адаптуються і починають нове життя на новому місці».

Наступний етап проекту – це заняття із соціальний працівником. Різноманітні майстер-класи, тренінги, дискусійні клуби та кінопокази, де люди об’єднуються, займаючись спільною справою.

«Спочатку ми вели різні групи, в одній були тільки переселенці, а в інші – місцеві мешканці, – пояснює соціальний працівник проекту Яна Серебреннікова. – Згодом ці групи ми почали об’єднувати, і дуже приємно бачити, що люди почали дружити, знаходити спільні інтереси и спілкуватися вже за межами нашого проекту».

Благодійний фонд «Карітас» Кам’янське, вул. Соборна, 14, тел.: 066-420-28-00, 097-736-09-92

Різноманітні майстер-класи, тренінги, дискусійні клуби та кінопокази, де люди об’єднуються, займаючись спільною справою

Катерина Кіба