Нерухомість — у надійних руках

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Хоча б раз у житті кожна людина стикається з необхідністю придбати, продати або орендувати житло. І кожен, кому доводилось робити це самостійно, відповість, що будь-які маніпуляції з нерухомістю — досить складний та ризикований процес. Тому, можливо, цілком доцільно довірити цю справу професіоналам? Чому варто звертатися в агенцію нерухомості, як обрати компанію та не натрапити на недобросовісних ріелторів, розповіла Олена Лега, директор компанії «Алея нерухомості», яка більше 10 років працює у Кам’янському.

Варто довірити справу професіоналам

У країнах Європи, де люди цінують свій час та якість роботи, при вирішенні питань з нерухомістю більшість з них звертаються до професіональних ріелторів. Наприклад, у США жодна угода не проходить без ріелторів. Але в нас ще є спокуса зробити це самостійно, аби заощадити кошти, проте результат не завжди виправдовує очікування.

Як пояснила Олена Лега, звертаючись до професійного агента з нерухомості, людина убезпечує себе від більшості ризиків, які можуть її спідкати під час продажу або купівлі нерухомості. Адже досить важко самостійно розбиратися у юридичній чистоті угоди, займатися пошуками об’єктів та збирати всі необхідні документи по інстанціях. Проте, звертаючись до агенції нерухомості, важливо обирати перевірені компанії з незаплямованою репутацією.

«Наприклад, наша агенція входить у склад Всеукраїнського об’єднання «Асоціація фахівців з нерухомості України», – пояснила Олена Лега. – Через те, що окремими особистостями наша професія забарвлюється у чорний колір, нам постійно необхідно доводити свою компетентність і порядність. У склад АФНУ входять перевірені агенції та спеціалісти, які тривалий час працюють у сфері нерухомості. Ми працюємо у нашому офісі вісім років, наші клієнти знають, де та як нас знайти. У випадку, якщо виникають проблеми, наші клієнти звертаються до нас, і ми їх вирішуємо. Ми працюємо по-білому, у нас все задокументовано, і ми ніколи не відмовляємося від наших клієнтів».

Чітке знання ринку нерухомості та її цін

Лише ріелтор може назвати реальну ринкову вартість нерухомості, адже, як правило, продавці несвідомо завищують ціну на квартиру чи будинок, тим самим затягуючи процес продажу. «Втрачаючи час, людина втрачає гроші, – пояснює Олена Лега. – У нашій практиці ми стикалися з тим, що під час продажу квартири власник, не дослухаючись порад ріелтора, встановив одну ціну на квартиру і коли потенційні покупці просили його трохи знизити вартість, він відмовлявся. Проте через рік йому прийшлося продати квартиру значно дешевше, ніж йому пропонували клієнти на початку. Тому варто дослухатися до рекомендацій, адже агент з нерухомості орієнтується в ринковій ціні, проте він не може точно знати вартість квартири через деякий час».

На сьогоднішній день немає фіксованої ціни, адже на вартість нерухомості також впливає стан помешкання, місце розташування та ряд інших факторів. Тому ріелтор знає, у якому ціновому проміжку краще продати квартиру, як найшвидше досягти консенсусу між продавцем та покупцем і скласти між ними угоду.

Знання юридичних тонкощів

Професійний ріелтор постійно слідкує за змінами законодавства у сфері нерухомості. Здебільшого, більшість директорів агенцій мають юридичну освіту або її отримують. «Наші спеціалісти постійно відвідують семінари, проходять консультації у юристів, нотаріусів, оцінщиків, здають іспити і отримують відповідні сертифікати. Наша задача — виконувати свою роботу якісно, враховувати всі моменти, тому постійно знаходимося у курсі новин стосовно нерухомості».

Робітники агенції з нерухомості повинні правильно скласти угоду, побачити всі юридичні нюанси та завчасно попередити про це клієнта. Саме тому ріелтор повинен бути добре освічений у законодавстві з нерухомості та добре у ньому орієнтуватися.

Заощадження часу клієнта

Звертаючись до агента з нерухомості, клієнт у першу чергу отримує спокій, пояснила Олена Лега.

«Співпрацюючи з ріелтером, людина заощаджує свій час. Найчастіше люди навіть не знають, з чого починати і куди йти, коли виникає необхідність продати чи придбати нерухоме майно. У нашій агенції клієнт отримує повний алгоритм дій, всі питання ми вирішуємо самостійно. Збір необхідних документів, проходження інстанцій – тобто все, що ми можемо зробити без участі власника квартири, ми робимо самостійно. Для клієнта це дуже зручно, адже він не витрачає час, у нього не болить голова і він займається своїми справами».

З іншого боку, для продавців нерухомості не потрібно витрачати час на показ квартири всім бажаючим подивитися об’єкт. «У Кам’янському працює понад 50 агенцій з нерухомості (це можуть бути як окремі ріелтори, які працюють самостійно, так і штатні), — розповідає Олена Лега. — Уявімо таку ситуацію: людина вирішує самостійно продати квартиру, вона розміщує оголошення, і до неї починають приходити потенційні покупці. Серед них обов’язково будуть представники всіх вищезгаданих агенцій. Вони будуть казати, що вони покупці, що бажають подивитися квартиру, де хто буде просити сфотографувати, щоб показати чоловікові чи дружині. Але через деякий час людина бачить, що повідомлення про продаж її квартири вже розміщені у базах місцевих агенцій. Щоб уникнути таких ситуацій, ми укладаємо угоду з продавцями про те, що лише наша агенція займається продажем квартири клієнта. Проте це не значить, що повідомлення про продаж буде розміщено лише в нашій базі. Інформація про продаж квартири буде розміщена у всіх загальних групах ріелторів».

Подбайте про власну безпеку

Ризики продавця значно зменшуються з моменту, коли він отримав гроші. Далі ризик переходить до покупця. Адже протягом років у квартири може змінюватися безліч власників, тому дуже важливо, перш ніж купувати квартиру, перевірити її історію. Звертаючись у агенцію, клієнт буде впевнений у тому, що квартира є юридично чистою: на квартирі не буде арештів, немає боргів, і чи не були порушені чиїсь права під час попередніх угод.

Якщо ви плануєте орендувати квартиру, також краще звертатися до професійного ріелтора. Таким чином ви уникнете можливості натрапити на шахрайство. «Наприклад, нещодавно склалася така ситуація: чоловік планував орендувати квартиру, зустрівся з власником, подивився об’єкт, йому все сподобалось, і він віддав власнику гроші за три місяці. Наступного дня виявилося, що в тій квартирі вже живуть інші люди. Шахрай орендував квартиру і під виглядом господаря показував приміщення клієнтам, а потім зібрав з них гроші і просто зник. У нас таких випадків немає, адже ми вже маємо свій алгоритм перевірки таких ситуацій. Ми співпрацюємо з титульним власником квартири, з ним потім укладається угода, копія якої залишається у власника квартири, орендатора та у нас», — розповідає пані Олена.

Як обрати агенцію з нерухомості: поради професіонала

«Довіряй, але перевіряй, — наголошує Олена Лега, директор компанії «Алея нерухомості». — Ріелтор може дуже гарно розповідати, втираючись у довіру клієнта, проте завжди необхідно перевіряти того, з ким ви збираєтесь співпрацювати, адже це ваша безпека».

У першу чергу, потенційний клієнт може попросити у агента з нерухомості подивитися підтверджувальні документи, які свідчать про те, що ріелтор є суб’єктом підприємництва. Це засвідчує те, що ріелтор не порушує закон про підприємницьку діяльність, несе відповідальність за свою роботу і у майбутньому, при виникненні проблем, клієнт зможе знайти ріелтора. Агент, який працює по-білому, обов’язково заключає угоду з клієнтом про співпрацю. «Ми завжди складаємо з клієнтами «Ексклюзивну угоду», яка засвідчує, що з цим клієнтом працює лише наша агенція, і саме ми несемо відповідальність за хід справи».

По-друге, агенція з нерухомості повинна мати свій офіс, де вона постійно працює. Адже, якщо клієнт співпрацює з ріелтором, про якого знає лише ім’я та номер його телефону, це свідчить про те, що при виникненні проблем він більше не знайде того ріелтора. Тобто у клієнта повинні бути механізми впливу на ріелтора у разі виникнення питань. «Наші клієнти точно знають, де нас знайти, і можуть прийти з будь-якими питаннями стосовно нерухомості, — каже пані Олена. — Найчастіше це ті, хто зверталися до нас стосовно продажу майна. Звертаються вдруге, щоб придбати квартиру, радять наші послуги своїм знайомим. З більшістю наших клієнтів ми залишаємося у дружніх стосунках. Саме визнання нас клієнтами – це найбільша винагорода за роботу, це наша репутація».

По-третє, перевіряйте репутацію агенції. Зустрівшись з агентом, клієнту бажано перевірити сертифікати та дипломи, які надають йому право працювати у сфері нерухомості. Якщо ріелторська компанія входить до складу АФНУ, то цю компанію можна перевірити через реєстр Всеукраїнського об’єднання, який знаходиться у відкритому доступі. В Україні є ще кілька ріелтор-ських спільнот, через які можна перевірити агента з нерухомості.

«Стосовно вартості послуг агента з нерухомості інколи люди кажуть, що це дорого, — зізнається Олена Лега, директор агенції. — Проте, як правило, продавець та покупець бачать лише момент укладання угоди. Але квартира може продаватися тривалий час, від кількох місяців до року, і протягом цього часу у будь-яку погоду, у зручний для клієнтів час ріелтор показує квартиру потенційним покупцям. Рекламні витрати з просування об’єкту клієнта також несе компанія. У той час, коли гроші агенція бере лише після складання угоди про продаж чи купівлю. Ми цінуємо наших клієнтів, тому намагаємося зробити так, щоб процес продажу та купівлі майна проходив зручно та комфортно для обох сторін».

Агенція «Алея нерухомості» знаходиться за адресою: пр. Т. Шевченко, 46. Телефон для довідок: 067-263-45-06.

К.Кіба

19.09.2018
Категорія: Новини
Теґи: недвижимость риелтор