Нові можливості для сільських підприємців

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Цікаві та нестандартні ідеї підприємців малого та середнього бізнесу будуть реалізовані. Агроіндустріальний холдинг МХП оголосив про старт щорічного конкурсу «Село: Кроки до розвитку». Переможці отримають 50,000 гривень на відкриття власної справи, а географія проекту цього року розширилася до 8 областей України.

Агроіндустріальний холдинг МХП анонсував старт цьогорічного конкурсу «Село: Кроки до розвитку».

Равликові ферми, вирощування трюфелів, салони краси у звичайних селах України… Чим цього року дивуватимуть завзяті підприємці, дізнаємося вже цього літа. Цьогорічний конкурс розпочався, і взяти учать у ньому зможе кожен охочий сміливець, який мешкає в одній із 8 областей України, а саме це: Київська, Черкаська, Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька та Львівська області.

Минулого року конкурс вперше проводився у Дніпропетровській області на території смт Петриківка, і 6 переможців отримали грантові кошти на створення і розвиток власної справи. В цьому році про свої ідеї зможуть заявити мешканці сіл Єлизаветівка, Курилівка, Миколаївка та Шульгівка або особи, які планують або здійснюють свою підприємницьку діяльність на території цих сіл.

У 2016 році бюджет проекту «Село: Кроки до розвитку» складав 400 тис. гривень, цього року він збільшився більш ніж в 10 разів та складає 5 млн гривен для 100 грантерів, кожен з яких отримає 50 тис. гривень на реалізацію власної справи. Проект не має обмежень стосовно галузі, учасник має презентувати свою ідею проекту та розроблений бізнес-план. Дедлайн подання заявок на участь – 30 червня 2019 року.

У програмі присутні дві складові — комерційна та соціальна. Дрібний бізнес на селі має навчитися заробляти. Люди зможуть побачити перспективу в себе вдома, а не виїжджати на заробітки. Ті, кому вдалося почати власний бізнес завдяки грантам, зобов’язуються сприяти розвитку місцевості, поширювати набуті знання підприємництва серед сусідів або в навчальних закладах.

«Ми побачили, що люди хочуть змінювати територію, на якій вони проживають, за допомогою ресурсів і можливостей МХП. Проект «Село: Кроки до розвитку» – це підтримка сільських мешканців і боротьба з трудовою міграцією в Україні. Ми підтримуємо громадян, які вирішили залишитися і зробити щось для своєї країни. За 3 роки проведення проекту ми побачили дуже багато цікавих кейсів: це і вирощування трюфелів, ферма равликів, сироваріння та багато інших нестандартних ініціатив», – зазначила Вікторія Нагірняк, керівник відділу корпоративної соціальної відповідальності МХП.

Керівник проектів ГО «Центр громадської експертизи» у Київській області Роман Михайлов підкреслив, що проект є своєрідною підтримкою великого бізнесу підприємницьких ініціатив місцевих жителів на рівні малого та середнього бізнесу. «Частина минулорічних переможців раніше не займалися бізнесом. Вони отримали шанс розпочати свою справу. Ми бачимо, як крім фермерських господарств багато хто відкрив для себе сферу послуг. Тобто в сільській місцевості починають з’являтися види послуг, які були характерні тільки для міста», – розповів директор «Ресурсного центру «АНГО» у Черкаській області Анатолій Рекун.

Агрохолдинг МХП організовує соціальний проект «Село: Кроки до розвитку» у співпраці з державними адміністраціями та громадськими організаціями.

Віра Воронова, проект-менеджер ГО «Клуб ділових людей України» у Львівській області, розповіла, що уже надійшло чимало дзвінків від людей, які хочуть стати учасниками конкурсу і здобути бажану грошову підтримку.

За 3 роки проведення конкурсу партнери проекту  порівняли тенденцію попередніх років і зробили висновки.

Олександр Печалін, голова правління ГО «Спілка підприємців «Стіна» (Вінниця), розповів про реалізовані проекти у Вінницькій області:

«У цьому році охоплено 19 районів області. Змінився портрет учасників – вони стали молодшими. Якщо в перший рік 60% грантерів були у віці 40+, то в цьому році ми бачимо довіру з боку молоді, яка активно бере участь у конкурсі та пише проекти. На даний момент в нас вже близько 70 заявок. Ще один тренд, який ми помітили, – це інший розподіл фінансів. Якщо в перший рік проекту гроші використовувались на купівлю сировини, то у цьому році це здебільшого переробка. Люди починають розуміти, що необхідне обладнання (пакувальне, холодильне). Третій тренд – це кооперація. Вдалий приклад цього – лікарські рослини. Хтось є експортером, хтось надає приміщення для зберігання та сушіння сировини. Ці люди об’єднали свої бізнеси, і тепер їхня наступна ціль – вийти на компанії-посередників, які закуповують лікарські рослини».

Леся Аронець, голова правління ГО «ГЦ «Еталон» (Івано-Франківськ), розповіла про західні регіони, які у цьому році беруть участь у даному конкурсі:

«За результатами реалізації минулого року, проект має надзвичайно важливу місію на селі. Тернопільська та Івано-Франківська області очолюють рейтинг міграції Українців у Європу. Цей проект дав можливість повірити в свої сили, в те, що можна заробити, не покидаючи сім’ї. Проект підіймає фінансову грамотність мешканців сільських громад. Наприклад, учасники з однієї з областей Західної України відкрили равликову ферму, і на сьогоднішній день їхня продукція є відомою на території Франківщини, а ресторани в Буковелі використовують їх у своїх стравах. Участь у соціальному проекті дала поштовх для подальшого розвитку сільських підприємців».

Валерія Луньова, керівник ГО «Івент Простір» (Кам’янське), зазначила, що вони вперше беруть участь у реалізації проекту для сіл Петриківського району і сподіваються на успіх цього заходу. За словами Валерії, важливо, що учасники отримують професійні консультації, інформаційну підтримку у підготовці свого бізнес-плану, а переможці – вагомий ресурс (50 тисяч гривень) для втілення своєї ідеї. Деталі проекту можна дізнатись на соціальних сторінках організаторів https://www.facebook.com/mir.hub.dndz/ та https://instagram.com/mir.hub.dndz?igshid=1ir00p5fgeqij. Контакти організаторів конкурсу у Дніпропетровській області: телефон +38-068-784-45-18, ел. пошта mir.hub.dndz@gmail.com.

Довідка

«Село: Кроки до розвитку» – щорічний конкурс та соціальний проект, спрямований на розвиток мікропідприємництва серед сільських мешканців. Його основною метою є розвиток мікропідприємництва в селах та окремих ОТГ і підтримка найкращих бізнес-ініціатив громадян у розвитку соціально-економічного, культурного та туристичного потенціалу краю з використанням місцевих ресурсів. Конкурс стартував у 2016 році і був реалізований у 3 районах Черкаської області. Щороку географія проекту розширюється, і у 2019 році він реалізується вже у 8 областях країни.

МХП – провідна компанія з промислового виробництва курятини в Україні. Агроіндустріальний холдинг активно впроваджує технологічні інновації на всіх етапах виробничої й управлінської діяльності та є першим з українських агрохолдингів, що розпочав формування навколо себе екосистеми для технологічних стартапів і акселерації бізнесів, які швидко зростають. Холдинг сприяє розвитку 14 регіонів України, де представлені понад 30 підприємств групи.