«Прометея» декомунізують?

Питання про вилучення з монументу «Прометей» цитованого вислову В. І. Леніна «Мы победили…» знову буде розглянуто депутатами на черговій сесії Кам’янської міськради наприкінці березня. Минулого року депутати двічі розглядали це питання, але кожного разу проект рішення про декомунізацію монументу не набирав необхідної кількості голосів.

Прибрати пропагандистський комуністичний напис з монументу «Прометей» — це не просто забаганка окремих місцевих політиків, а дотримання закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». У разі ухвалення проекту рішення департамент ЖКГ міськради Кам’янського проведе вилучення напису з монументу та здійснить роботи з благоустрою території пам’ятки.

31 серпня 2016 року в Кам’янському проводилися роботи, спрямовані на зміцнення п’єдесталу, на якому встановлено пам’ятник «Прометей». Тоді частина п’єдесталу була прикрашена полотнищами кольорів прапора України та прапора Кам’янського.

К.Кіба