Смачна поезія Олександра Косенка

Кам’янчани познайомились з творчістю сучасного українського письменника Олександра Косенка, який провів поетичний вечір у нашому місті 10 травня.

Талановитий поет з Кіровоградщини, член НПСУ та лауреат багатьох премій. Цікаво, що Олександр Косенко за фахом інженер і частину свого життя присвятив викладацькій діяльності у сфері автосправи. Але його поезія вражає легкістю та художньою індивідуальністю.

До нашого міста Олександр Косенко завітав на запрошення Сергія Злючого, з яким вони познайомились на одному з фестивалів «Мамай-fest». Зустріч поета з місцевими поціновувачами сучасної української поезії пройшла у невимушеній атмосфері, де окрім поезії автора обговорювались болючі питання сьогодення. Про мову та словесну збіднілість, про сучасну літературу, про «Верховну Зраду» та наших хлопців на Донбасі, про вдячність та кохання, про Україну та українців.

Вірші Олександр Косенко пише українською, поет впевнений, що вона найбагатша з усіх мов. А створюючи вірші, він відчуває слова на смак, адже є «смачна і не смачна мова». Будучи членом видавничої ради, поет має бачення розвитку літератури, але чітко впевнений, що найкращим поетом до сьогодні лишається Тарас Шевченко.

У бесіді Олександр Косенко навів цікавий факт з власного спостереження: у Одесі люди швидше переходять на українську, коли до них так звертаються, ніж у Кам’янському. «Дивно, ви живете у центральній Україні, але це факт!» — підкреслив поет.

Зустріч пройшла досить жваво, адже харизматичний поет заряджав всіх своєю енергією, а гості не соромились ставити питання і навіть дискутувати.

К. Кіба