«Таємниці Мадридського двору» на сцені Кам’янського

Театр ім. Лесі Українки продовжує дивувати кам’янчан новими виставами. 25 жовтня на основній сцені театру відбулась прем’єра захопливої та інтригуючої комедії «Таємниці Мадридського двору» (режисер-постановник Олександр Варун). За словами авторів спектаклю, ця вистава вперше поставлена на українській сцені і вперше – українською мовою.

Історичний роман Георга Борна з однойменною назвою, який вийшов у світ наприкінці ХІХ століття, й досі залишається досить актуальним. Політиканство, інтриги та хитрості, які глядач спостерігає на сцені, дуже нагадують сучасну політичну арену. Можливо, тому вислів «таємниці Мадридського двору» міцно вжився у наш лексикон?

Отже, історія розповідає про короля Іспанії Карла V, який, здобувши чергову перемогу у битві при Павії, полонив французького короля Франциска І. На допомогу бранцю до Мадриду приїхала його сестра – принцеса Маргарита Наваррська. Витончена, приваблива та дуже кмітлива дівчина вміло використовує у своїх інтересах прийоми тонкої політичної гри та вдало плете інтриги. А приваблива зовнішність та розум принцеси завойовують прихильність чоловіків, навіть вороги не в змозі встояти перед її чарами. Глядач разом із героями вистави поринає у таємниці іспанського королівського двору, де у кожної діючої особи є свої скелети у шафі. Проте секрети у палаці залишаються таємницями не довго.

Хоча за романом історія відбувається у далекому 16 столітті, вистава має сучасний відтінок завдяки музичному супроводу. Вишукані вбрання та декорації, динамічна хореографія балету та чудова гра акторів – вистава вийшла напрочуд легкою, інтригуючою та захопливою. 

К.Кіба