Твори добро, бо ти – Людина

Школа – це не тільки місце для отримання знань, це ще й заклад, де дбають про формування цінностей майбутнього громадянина України. Бути, в першу чергу, людиною навчають педагоги НВК «Гімназія №11» своїх учнів, привчаючи дітей до добрих справ. Про те, як виховують юних патріотів та захисників у гімназії №11, розповів заступник директора НВК з військово-патріотичного виховання Сергій Лоза.

Щороку у Кам’янському проходить перший етап Всеукраїнської військовопатріотичної гри «Сокіл» (Джура»), до якої готуються учні всіх навчальних закладів міста.

«Саме на цих змаганнях вчителі та учні демонструють результати плідної праці протягом року, — пояснив Сергій Лоза. – Кожну школу представляє команда з восьми учнів, але в нашій гімназії у підготовці до гри задіяні всі учні від 14 до 16 років. Ми регулярно проводимо внутрішні військово-патріотичні змагання, в яких, до речі, у склад суддівської колегії входять батьки-учасники АТО. У жовтні ми провели конкурс «Наша честь і слава» до Дня захисника України. У 12-ти етапах учні змагалися у вправах на витривалість, силу і спритність, демонстрували вміння з надання медичної допомоги та вогневої підготовки. А завершився цей конкурс тим, що учні разом з батьками та вчителями варили справжню козацьку кашу. Подібний конкурс був проведений і до Дня Збройних сил України».

Окрім того, протягом року у навчальному закладі проводиться ціла низка заходів у рамках конкурсу «Добре діло». До волонтерської діяльності долучаються як учні з батьками, так і вчителі. «Наш навчальний заклад веде тісну співпрацю з волонтерами. Учні збирають гуманітарну допомогу для бійців АТО та дітей, які мешкають на прифронтовій території, – розповів Сергій Лоза. – Діти розуміють, що у 300 км від нашого міста йде справжня війна, де у жахливих умовах живуть такі ж діти. Так, наші учні провели благодійні акції «Від серця до серця» та «Твори добро, бо ти – Людина» та зібрали для дітей Донбасу теплі речі, смаколики та книжки українською мовою. Ці речі волонтери передали родинам, які мешкають на окупованих територіях».

Вже не перший рік учні гімназії №11 допомагають бійцям, які боронять Україну. Цього року гімназисти провели кілька акцій, спрямованих на підтримку бійців АТО. Окрім продуктів харчування та необхідних речей діти власними руками виготовляють обереги для українських воїнів. «До Дня захисника України учні виготовили партію саморобних запальничок, якими бійці користуються для розігріву їжі у польових умовах. Наш кабінет фактично був заставлений пакетами з парафіновими свічками та бляшанками, які приносили учні гімназії, з них потім виготовляли запальнички, – розповів Сергій Лоза. – А нещодавно наш навчальний заклад передав у військовий госпіталь для поранених бійців футболки, які розмалювали учні гімназії. Діти відкриті до добрих справ, і вони дуже радіють, коли волонтери відправляють фотозвіти про те, як бійці отримують їхні подарунки».

Наразі у гімназії триває акція на підтримку поранених воїнів України «Допоможемо разом бійцям АТО» у співробітництві з благодійним фондом «Овес». Учні, батьки та працівники закладу освіти збирають і приносять кришечки від пластикових пляшок. Після переробки з цього пластику виготовляють міцні та надійні протези для військовослужбовців, які втратили кінцівки. «У холі встановлена скриня, куди діти та батьки приносять кришечки з пластикових пляшок, які потім ми передамо благодійному фонду, – пояснив Сергій Лоза. – Дуже важливо виховувати у дітей почуття поваги до оточуючих, тому вчителі нашої гімназії виховують, в першу чергу, хороших, добрих людей. Кожен з нас може опинитися у важкій ситуації, і важливо знати: якщо я навчився допомагати, то і я можу розраховувати на підтримку».

Катерина Кіба