У смт. Курилівка волонтер з Великої Британії провів англомовний табір для місцевих дітей

Участники англомовного табору на екскурсії

З 10 по 21 червня на базі Курилівського закладу освіти І-ІІІ ступенів був проведений англомовний табір, в якому прийняли участь школярі з с. Миколаївка та смт. Курилівка.

«Реалізація нового проекту за підтримки МХП (Миронівський хлібопродукт) полягає у залученні іноземного волонтера до пришкільних таборів для створення ефекту повного занурення у англомовне середовище. Завдяки цьому діти долають мовний бар’єр, дізнаються про нову культуру, нові традиції, історію країни волонтера», – розповіла нам директор Єлизаветівської філії ПрАТ «Оріль-Лідер» Тетяна Валанчюс.

Участь у проекті взяли 82 школи, біля 70 волонтерів та більш, ніж 2 000 дітей по всій країні.

Діти займалися по спеціально розробленій для них програмі «Школа – серце громади», яка стала першим кроком для залучення молоді до прийняття рішень щодо змін у середовищі, де вони проживають.

Акцентами програми стали зелені технології, еко-інновації, новітні технології, культура, безпека, волонтерство, подорожі.

Завдяки програмі діти в школах зрозуміли ці аспекти не як суху теорію, а як територію змін, до якої вони можуть долучитися.

«Мені цікаво подорожувати та відкривати для себе нові країни, при цьому ще робити щось суспільно корисне. За ці два тижні нам з  дітьми вдалося розглянути багато цікавих тем про мою рідну Англію. Тепер вони точно знають, що «London is the capital of Great Britain». Якщо розповісти про себе, то я 21-річний студент з Великої Британії, проживаю у місті Уолтон-на-Темзі, де навчаюсь у Брайтонскому університеті за спеціальністю журналістика. До початку своєї подорожі про Україну чув небагато, але, потрапивши сюди, зрозумів, що люди тут привітні та доброзичливі! За цей візит я познайомився із вашою культурою: Петриківським розписом, козацькими традиціями, побував на великій річці Дніпро. Також мені сподобалася ваша кухня – вареники з шкварками та сметаною», – зазначив волонтер з Великої Британії Каллум Сімпсон.

«Кожний день починався з ранкової зарядки, яка заряджала енергією дітей, а закінчувався піснею та обговоренням планів на наступний день. День відкриття літнього табору був дуже світлим і яскравим. Учні презентували свої девізи та плакати, співали англійські пісні, танцювали та грали в ігри. Вдалим емоційним і дуже пам’ятним став день знайомства з нашим волонтером. Спочатку Каллум показав презентацію про себе, своє місто і країну. Всі учні були в захоплені від нього. Діти цікавилися англійською кухнею, спортом, кліматом і освітою в Англії. Після презентації волонтера школярі презентували свою країну та своє село, підготували подарунки для гостя та розповіли про себе і свої інтереси», – розповіла нам директор Курилівської школи Світлана Головата. 

Також волонтер з Англії разом із дітьми побував в етно-хуторі «Козацька січ» у с. Галушківка, Петриківському музеї етнографії, побуту та народно-прикладного мистецтва, садибі «Миколин Хутір» та інших цікавих місцях.

Крім цього, кожна школа, яка облаштовувала табір, може створити свій соціально важливий проект, та подати його до розгляду. Кращі проекти, орієнтовані на громаду, отримають кошти на реалізацію. Робота над соціально-важливими проектами відбувається у взаємодії «діти –вчитель – іноземний волонтер». Ідеї по покращенню життя села чи школи діти можуть збирати, залучаючи представників громади, шкільного товариства, батьків тощо.

Волонтер з Великої Британії – Каллум Сімпсон

Зустріч волонтера у смт. Курилівка

Участники англомовного табору на екскурсії