Украдене щастя не повернеш: у Кам’янському показали театральну прем’єру

Насправді пристрасною та непередбачуваною вийшла вистава «Украдене щастя» у виконанні театру ім. Лесі Українки Кам’янського. 5 жовтня шедевр української драматургії великого митця Івана Франка нарешті побачили мешканці міста. П’єсу поставив європейський режисер Лінас Зайкаускас. Проте найголовніше те, що вистава насичена національним колоритом та народними піснями, від яких мурахи виступають на шкірі.

Чи не кожен українець знайомий з п’єсою «Украдене щастя». Історія про дівчину Анну, яка втратила своє щастя з загибеллю на війні коханого Мишка. Проте, як виявилося, щастя Анна не втратила, а його в неї украли. Украли рідні брати, які приклали своїх зусиль, щоб відправити Мишка на службу, через деякий час приславши фіктивну звістку про гибель парубка. Анну вони віддали заміж за Миколу, який років на 20 старше за дівчину. Здається, нещасна звикла жити з нелюбом, належно доглядала за ним, терпіла його залицяння. Проте все змінюється, коли Анна дізнається, що Мишко живий і приїхав до села, з цього моменту життя всіх героїв перевертається з ніг на голову. «Біль, що межує з найвищім піком насолоди, пристрасть – зі зрадою, світле кохання – з найбільшим гріхом, а прощення – зі смертю» - все це є у драмі «Украдене щастя», поставленій театром Кам’янського. Зрозуміло єдине – украдене щастя не повернути.  

Доречи, «Украдене щастя» стало першою виставою, яку показали у новому театральному сезоні Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки. 39-й сезон відкрили урочисто з оркестром та запуском повітряних кульок до неба. 

К.Кіба