Виставка українських прикрас відкрилася у Кам’янському

Виставка з українськими жіночими прикрасами відкрилася у Музеї історії міста Кам’янського. 28 вересня відбулась презентація виставки «Жінка та прикраси». Але перш, ніж гості завітали до експозиції, всі бажаючі мали можливість взяти участь у майстер-класі по створенню прикраси із бісеру, який проводила дніпровська майстриня Олена Немировська.

Саме прикраси, створені руками пані Олени та її чоловіка Василя, були представлені у виставці «Жінка та прикраси». Подружжя займається відтворенням традиційних українських жіночих прикрас із бісеру та бусин. Ґердани, дармовіси, намиста та браслети із зображенням українських орнаментів – майстри передають у своїх роботах колорит української культури.

«Чому ми зайнялися відтворенням прикрас? Просто дуже хочеться, щоб ці прикраси почали носити і сучасні українки. І носили ці намиста не лише до вишиванки та у свята, але й кожен день, підкреслюючи свою природну вроду», - зазначив автор прикрас Василь Немировський.

Виставка цікава й тим, що у експозиції представлене старовинне українське вбрання та прикраси кінця ХІХ початку ХХ століття, які зберігаються у фондах музею. «Чарівність жінок, та вміння підкреслювати свою красу - це те, що  передавалося продовж віків із покоління в покоління. Зразки цих прикрас представлені у виставці «Жінка та прикраси», - пояснила директорка музею Наталія Буланова.

Першу екскурсію по виставці українських прикрас провела науковий співробітник музею Катерина Світіч, яка також займалася підготовкою експозиції. 

К.Кіба