Органи самоорганізації населення

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Органи самоорганізації населення — це представницькі органи, що створюються жителями, які на законних підставах проживають на території  нашого  міста, для вирішення завдань, передбачених ЗАКОНОМ УКРАЇНИ про органи самоорганізації населення (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, N 48, ст. 254 ) і є однією з форм участі членів територіальних громад  міста  у вирішенні окремих питань місцевого значення, тобто:

1)Створення умов для участімешканців у вирішенні питань місцевого значення в межах Конституції іЗаконів України;

2)Задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб жителів шляхом сприяння у наданні їм відповідних послуг;

3) Участь у реалізації соціально-економічного, культурного розвитку відповідної території, інших місцевих програм.

     Фінансовою основою діяльності органу самоорганізації населення є:

1.Кошти відповідного місцевого бюджету, які надаються йому  міською радою для здійснення наданих органу самоорганізації населення повноважень;

2.Добровільні внески фізичних і юридичних осіб;

3.Інші надходження, не заборонені законодавством.

Юридичноці органи самоорганізації населення існують всі роки незалежності України, а фактично мешканці нашого міста нічого про них не знали. Але ж ці ОСН сприяють поліпшенню життя населення, тому-що голови цих ОСН ,які зацікавленні в благоустрою територій та комфортності проживання на них,наполегливо співпрацюють з районною та міською владою ,депутатами міськради та підприємцями. Ці взаємини обов’язково призводять до позитивних результатів.

Мене, як активіста політичної партії «Громадський Рух «Народний контроль», люди запитують:«Поясніть, будь ласка, що за комітети такі,що за ОСН? Чим вони можуть нам допомогти поліпшити благоустрій свого мікрорайону,вулиці?»Я пояснюю:

Квартальний та вуличний комітет – це така форма самоврядування на місцях.

Квартал – частина міста, обмежена кількома пересічними вулицями.Район міста складається з декількох кварталів.Ось в цій частині міста мешканці організовують , групу активних людей,збирають власників житла (хто прийде), з них вибирають кілька людей, які раді докласти свою бурхливу енергію і які в основному не бояться спілкуватися з адміністрацією району і навіть міста.Без цього ніяких поліпшень навіть не чекайте, так як краще вас ні один керівник району ваші проблем не знає .Ось і квартальний комітет вийшов. Вони, члени комітету, починають ходити і всюди пхати свого носа. – Вибачаюсь, стежать за порядком в своєму кварталі і доповідають в міську адміністрацію. Яка в свою чергу приймає рішучі дії для відновлення не тільки нормального, але і комфортного для мешканців, функціонування мікрорайону чи вулиці.

Але давайте зануримося в реальність. С 2000 року органи влади перестали інформувати громадян про існування квартальних комітетів, так як ми, жителі міста, напевно дуже багато бажали. А бажали  то ми всього лише комфортного благоустрою районів та безпечного проживання в своїх квартирах і будинках. Потім почалися ігри в демократію. Саме  ігри, тому що в результаті не залишилося практично нічого від головних ознак демократії: ні виборів, ні звітів перед виборцями, ні елементарного порядку і виконання законів.Між квартальними комітетами і місцевою владою Законом 2001 г. “Про місцеве самоврядування і органах держадміністрації” поставили так звані ТОСи – територіальні органи самоврядування. Ці ТОСи могли бути за законом юридичними особами, мати своє приміщення, а також багато прав і обов’язків. Що вийшло на ділі? Незрозуміло звідки з’явилися нахраписті бабусі з печатками, з цілком солідною зарплатою. Старенькі стали називатися головами ТОСов, але ні прав, ні тим паче обов’язків, за невиконання яких з них можна було б запитати,  не спостерігалося. Квартальні стали практично перебувати в прямому підпорядкуванні у цих стареньких. Всі клопотання і заяви поданні головами квартальних або вуличних комітетів надовго «лягали під сукно» в цих кабінетах. Мені відомо, що після появи ТОСов  авторитетні, які поважають себе, люди зникли з квартальних комітетів, що негайно вилилося в бардак: вічні завали сміття, роками неремонтовані водопровідні труби, знищені  системи водовідводу і дренажу, вирубані дерева, зарослі бур’янами  вулиці.

Посилено організований бардак на рівні районної влади призвів до того, що квартальні займалися чим завгодно, тільки не забезпеченням нормального існування і порядку на своїх дільницях.

Зараз  все змінилося. Нові партії, що пройшли на минулих виборах до міської ради, за підтримки мера міста, почали наводити порядок в усіх районах міста, в тому числі і в аспекті органів самоорганізації населення.Так, в лютому цього року були проведені вибори квартальних і вуличних комітетів в Дніпровському районе. Результатом цих виборів стало переобрання нових квартальних комітетів на мікрорайонах №2 і №3.Головами цих комітетів жителі  мікрорайонів вибрали відповідно Хачатряна А.А. і Ханішіна А.А.- координаторів політичної партії «Громадський Рух «Народний контроль».

Напрошується логічне запитання: “І що-ж вони змінили на своїх мікрорайонах?”

Відповім: Так, за один місяць роботи жителі багато  не зможуть побачити, але дещо вже зроблено для цього. Відповім за себе, за мікрорайон №3:

Почала функціонувати громадська приймальня комітету №3 за адресою: пр.Дружби Народів, 27.
Був налагоджений тісний контакт з адміністрацією району і з департаментом ЖКГ міста.Результат – своєчасний ремонт освітлення доріг та прибудинкової території.
Пряма взаємодія з депутатами міськради і, як результат, внесення змін в річні плани поточних та капітальних ремонтів непрацюючих ліфтів мікрорайону №3.
Внесення в план ремонтів підприємством «МіськСвітоло» створення нового освітлення з установкою стовпів від Лівобережної школи мистецтв до будинку №16 по бульвару Героїв (освітлення на цієї ділянці ніколи не було, а ЛШМ працює аж до 20-00), до травня місяця відновлення освітлення в усіх чотирьох арках мікрорайону №3 до червня місяця (освітлення не було 15 років).
Подані заявки на відновлення асфальтового покриття проїзних доріг дворів мікрорайону.
Включення місцевою владоюдо переліку робіт відновлення дитячого майданчика за адресою: б-р Героїв 38 (до червня місяця).

Це все зроблено,нагадую, тільки за місяць роботи.При злагодженій роботі команди “жителі-комітет-влада”, за підтримки наших депутатів, можна домогтися більш потужних результатів.

Команда партії «Громадський Рух« Народний контроль»- це реальний шанс змінити те, що стало  «нормою» нашого  з Вами життя. Нас об’єднує активна позиція і знання проблем міста. Приєднуйтесь.

Жителі Дніпродзержинська гідні жити в облаштованому і комфортному місті. Давайте любити своє місто, пишатися ним і допомагати йому розвиватися. Це наша з Вами маленька Батьківщина.