Вітання першого заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації О.М.Кужмана з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Дорогі ветерани!

Шановні мешканці Дніпропетровщини!

Щиро вітаю  з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Це особливий для кожного день, коли ми вклоняємося пам’яті загиблих, вшановуємо наших визволителів. У кожній сім’ї - свій літопис воєнного лихоліття. Та у кожній  родині, як найбільшу святиню,  зберігають  фронтові листи, воєнні фотокартки, спогади про своїх рідних і близьких, чия доля була пов’язана з війною.

Висловлюю сердечну подяку ветеранам. Всім, хто воював на фронтах, боровся з ворогом у партизанських загонах, чинив опір у підпіллі, не скорився у концтаборах, працював заради перемоги в тилу. Всім, хто безстрашно піднімався в атаку і бився до останнього заради миру і щастя наступних поколінь.    

Поряд з чоловіками на фронті були жінки. Снайпери, зв’язкові, розвідниці,  льотчиці. Жінкам на війні вдвічі важче. Незважаючи на це, вони мужньо переносили бойові будні, адже у війни не буває вихідних і свят. Ризикуючи власним життям, під кулями виносили на своїх тендітних жіночих плечах поранених. Рятували їм життя у медсанбатах і госпіталях. Вселяли віру у Перемогу.  Війна обпалила своїм чорним крилом долю мільйонів солдатських матерів і дружин. Всіх, хто проводжав на фронт і вірно чекав. Самотужки піднімав дітей і тяжко працював.

74 роки тому стихли останні постріли найжорстокішої війни ХХ століття. Пам’ять про неї у наших серцях. Ця пам’ять жива, поки  ми розповідаємо  молоді  про ратний подвиг  дідів-прадідів,  дивимося  документальні  кадри воєнної кінохроніки, несемо  квіти до солдатських могил.

Нехай завжди над нами буде мирне небо. Одвічною і безмежною наша  вдячність і шана визволителям.

                                                                                       Олег Кужман,

                                                                                       перший заступник голови Дніпропетровської
                                                                                       обласної  державної  адміністрації,
                                                                                       депутат обласної  ради