«Оріль-Лідер» – Амбасадор «життя по-зеленому»

«Оріль-Лідер» – Амбасадор «життя по-зеленому»

На ПрАТ «Оріль-Лідер» відбувся круглий стіл, присвячений реалізації проекту «Створення регіональної платформи щодо сприяння поширенню «зелених рішень» серед суб’єктів господарської діяльності, учнівської молоді, населення Дніпропетровської області».

Участь у круглому столі взяли представники облдержадміністрації – Вадим Удовицький та Олександр Любович, голова Федерації організації роботодавців Дніпропетровщини –  Віктор Сергєєв, голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК – Галина Смирна, голова правління державної  холдингової компанії «Дніпровський машинобудівний завод» – Василь Підлубний, директор приватного підприємства «Науково-виробнича фірма СВК» – Станіслав Панасенко та начальник департаменту нових проектів міжнародної науково-промислової корпорації «Веста» – Юрій Підлубний. 

Зауважимо, ПрАТ «Оріль-Лідер» долучилось до  вирішення актуальних питань поширення «зелених» технологій в Україні  завдяки реалізації холдингом МХП масштабного проекту – будівництва на птахофабриці біогазового комплексу в кінці 2012 року. До речі, одного з найбільших в Європі, працюючих на курячому посліді. Його пуск і успішна робота поставили ПрАТ «Оріль-Лідер» в авангард вітчизняних підприємств, які впроваджують «зелену економіку».

В ході круглого столу  учасники обговорили  варіанти вирішення комплексу питань, пов’язаних з поліпшенням екологічної ситуації на території Дніпропетровської області, застосування принципово нових підходів до розроблення й запровадження механізмів забезпечення реалізації регіональної політики у сфері енергоефективності та модернізації виробничих потужностей підприємств.

Реалізація Проекту розпочинається у травні 2017 року за підтримки Програми сприяння зеленій модернізації української економіки, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) у партнерстві з Дніпропетровською обласною радою, Дніпропетровським інвестиційним агентством та Дніпропетровською обласною організацією роботодавців.

Як зазначили Вадим Удовицький, директор агродепартаменту ОДА та Віктор Сергєєв, голова правління федерації організацій роботодавців Дніпропетровщини, Проект спрямовано на популяризацію на території Дніпропетровської області ідей зеленого економічного розвитку, створення умов для запровадження сучасних і екологічно безпечних засобів виробництва, здійснення аналізу перешкод, які заважають компаніям інвестувати у нові технології, сприяння фаховому обміну між підприємствами та комунікації з органами державного управління.

Таким чином, в межах Проекту буде створено:

- галузеві «зелені» бази даних підприємств Дніпропетровської області;
- «клуб підприємств-лідерів зеленої економіки»;
- конкурс «Зелені технології та інновації» серед підприємств;
- комплексний аналіз чинників, які ускладнюють запровадження «зелених» технологій;
- серію круглих столів і семінарів серед підприємств, територіальних громад, учнів та студентів.

Вадим Удовицький визначив  ПрАТ «Оріль-Лідер»  як «Амбасадора «життя по-зеленому». Адже саме це підприємство є провідним в області із застосування «зелених» технологій.