Мандруючи Україною

Нарешті настали теплі весняні дні і чудова пора для того, щоб мандрувати та відкривати для себе нові місця. Тим паче попереду на нас чекають травневі вихідні, коли всією родиною чи компанією друзів можна вирушити у подорож Україною. Куди поїхати на вихідні, щоб це було цікаво та пізнавально, розповіла Олена Кіріченко, директор туристичної агенції «ВиЛенд».

— Які переваги подорожей Україною?

— В Україні є безмежна кількість цікавих та мальовничих місць. На те, щоб відвідати, наприклад, одне з них, необхідно один чи два дні. Тобто подорожувати нашою країною можна навіть на вихідних, проводити їх не лежачі на дивані чи працюючи на дачі, а активно та пізнавально. Наприклад, ми проводимо тури вихідного дня до Запоріжжя на острів Хортиця, у Софіївський парк міста Умань або у гончарну столицю України — село Опішня. Також пропонуємо цікавий тур, який триває всього сім годин. Це подорож на етнохутір «Козацька січ», який розташований на околиці села Гречане Дніпропетровської області. У ХVII столітті там був справжній козацький хутір, а сьогодні на його місці створено сучасний етнографічний комплекс. Подорож дуже колоритна, адже тільки наш автобус під’їжджає до хутору, нам назустріч виїжджає козак на коні. На території самого комплексу відвідувачів очікує козацьке шоу, можливість покататися на конях та пройти майстер-клас з гончарного мистецтва. У травні цей тур заплановано на 19 число, він коштує всього 250 гривень.

— Що порадите обов’язково відвідати навесні?

— Весна — найкращій час для невеличких подорожей. Тому тури вихідного дня ми проводимо саме у травні-червні, коли комфортно подорожувати автобусом. Щоб насолодитися неперевершеною красою природи, варто обов’язково відвідати Софіївський парк у місті Умань. Це старовинне місто на Черкащині, де знаходиться одна з найвідоміших пам’яток садово-паркового мистецтва в Україні – національний парк «Софіївка». Це рукотворне диво з унікальною архітектурою та ландшафтом, створене ще у ХVIIІ столітті графом Потоцьким. Повірте, там буде цікаво кожному! Щоразу, коли ми з групою відвідуємо «Софіївку», я отримую незабутні враження, адже природа там фантастична. Ми пропонуємо тури до Умані 26 травня та 9 червня, коштує це 490 гривень. Виїзд передбачений вночі, тому в Умань ми прибуваємо рано-вранці і одними з перших відвідуємо парк з професійним гідом ще до напливу туристів. У вільний час можна покататися на катамарані чи човні на нижньому ставку або влаштувати невеличкий пікнік.

— На вашу думку, яке місце в Україні варто відвідати кожному?

— Без сумніву, Запорізьку Січ на острові Хортиця. Це взагалі унікальне місце – колиска українського козацтва. Острів Хортиця має давню історію, тому там є безліч скіфських станів та інших історичних пам’яток, які гармонійно вписуються в неперевершену природу. Але відомий цей острів саме добою козацтва, тому на Хортиці створений комплекс «Запорізька Січ» - який представляє собою реконструкцію справжньої козацької січі. На території комплексу знаходиться льох, де зберігався порох, січова школа і п’ять житлових будинків-куренів, скарбниця, пушкарня, військова канцелярія, в яких відтворений тогочасний інтер’єр. І головне — там є діючий дерев’яний козацький храм, збудований за всіма правилами. Ми пропонуємо автобусні тури на Хортицю 5 травня, 2 та 16 червня. Як правило, це дуже колоритна подорож, адже окрім цікавої екскурсії по комплексу «Запорізька Січ» з професійним гідом ми ще й відвідуємо козацьке шоу у Кінному театрі. Професійні актори та каскадери демонструють традиційні козацькі трюки з шаблями на конях. Все це відбувається на широкому подвір’ї театру, де навколо розташовані козацькі курені, кузня, гончарня, стайні коней. Усі бажаючі можуть пройти майстер-клас з гончарного мистецтва, постріляти з лука або покататися на конях. Також ми заїжджаємо подивитися на знаменитий запорізький дуб, якому вже 700 років. Тобто день виходить насичений та дуже активний, а головне, наповнений незабутніми враженнями.

— Ви казали про тур у село Опішня. Чим це місце цікаве?

— Село Опішня знаходиться на Полтавщині, і далеко не всі знають, що це гончарна столиця України. Саме в Опішні знаходиться Національний музей-заповідник українського гончарства, адже гончарство на цій території активно розвивається — лише уявіть собі — останні 3 тисячі років. А опішнянські гончарні вироби цінуються у всьому світі. Наші клієнти завжди у захваті від подорожі до Опішні. За програмою ми відвідуємо безпосередньо музей українського гончарства, де представлені ексклюзивні роботи місцевих майстрів. Під час екскурсії гід розповідає багато цікавого про це ремесло. У вільний час за бажанням можна відвідати майстер-клас з гончарства, де професійний гончар допомагає створити власний виріб із глини. Далі ми вирушаємо у селище Великі Будища, де є, без перебільшення, фантастичний Музей українського весілля. У будинку, де дивом зберігся унікальний український інтер’єр, зібрані предмети побуту, речі, рушники, які використовували українці в ХVII-ХІХ ст. під час весілля. Працівники музею пропонують гостям розіграти весільну процесію за всіма канонами, з традиційними піснями, обрядами та жартами. Наприкінці подорожі ми відвідуємо ринок, де можна придбати унікальний посуд та сувеніри із глини, яких не знайти більше ніде. Тури у Опішню заплановані на 13 травня та 17 червня, вартість поїздки становить 390 грн.

— На вашу думку, яке місце буде цікаво відвідати з дітьми?

— Кожне з перелічених, адже це не нудні екскурсії, а інтерактивні подорожі з безліччю майстер-класів, вистав та можливістю спробувати щось нове. Тим паче, для дітей вартість туру йде зі знижками. Крім того, для школярів ми проводимо екскурсії до Петриківки, яка відома своїми майстрами петриківського розпису, де також у програм майстер-класи, відвідування кінного заводу та катання на конях. Мало хто знає, що неподалік Петриківки є «Миколин хутір». Це садиба з національним колоритом та домашньою українською їжею. Дітлахам подобається екскурсія до Галушківки, де є козацький хутір, на якому відбувається вистава козаків. Дуже цікава для дітей екскурсія на кондитерську фабрику «АВК» у Дніпрі, де маленькі відвідувачі не тільки дегустують солодощі, але й мають можливість створити їх власними руками. Ви знаєте, дітлахам дуже корисно відкривати нові місця в Україні, адже тоді вони починають любити рідну землю, культуру та історію. А моє завдання — зробити ці подорожі безпечними, пізнавальними та веселими.

— Як ви вважаєте, який період для подібних подорожей найбільш сприятливий?

— Весна чи рання осінь. В цей час не дуже спекотно, тому подорожі більш комфортні та не втомлюючі. Влітку люди переважно їдуть на море, тому ми проводимо літні тури на Азовське море, у місто Приморськ. Це як і триденні тури на море для тих, хто бажає відпочити на вихідних, так і тривалий відпочинок. Робимо все, щоб відпочинок був максимально комфортним, починаючи від проїзду і закінчуючи бронюванням номерів та заселенням на бази відпочинку залежно від бажаного бюджету. Через те, що виїзд у тур один раз на тиждень, запис на виїзд буде відкритий вже у червні.

— Які переваги організованого туру?

— На відміну від самостійних подорожей, у організованому турі за тебе вже подумали та все спланували. По-перше, далеко не в кожне місце ви можете дістатися своїм ходом, інколи це буває дуже складно. По-друге, тур — це спланована подорож і, маючи 11-річний досвід туристичного агента, я знаю, які місця варто відвідати, а на які краще не витрачати час. У турі є і екскурсії, і вільний час, і можливість замовити харчування – це набагато зручніше, ніж все самостійно організовувати. Окрім того, зручно тим, що у вартість туру вже включений проїзд у обидві сторони, вхідні квитки на туристичні об’єкти та екскурсії з професійним гідом.

— Враховуючи професію, вам доводиться багато подорожувати іншими країнами. А за що ви любите Україну?

— Я дуже люблю Україну. Працюючи у туристичній агенції, я об’їздила багато країн, в кожній із них є своя самобутня культура, колорит, своя неперевершена природа. Я зрозуміла, що люблю Україну за її людей. Скільки б там не казали «моя хата скраю» та інші приказки про українців, я знаю, що наші люди насправді відкриті та добрі, ми допомагаємо одне одному, інколи навіть знімаючи з себе останню сорочку. Але і земля українська, безумовно, неперевершена.

Адреса: пр. Свободи, 47. Довідки за телефонами: 097-894-82-56, 093-257-89-04.

 К.Кіба