На ДМК прокомментировали покупку предприятия «Метинвестом»

На ДМК прокомментировали покупку предприятия «Метинвестом»

На ДМК прокомментировали покупку предприятия «Метинвестом»

Официальное сообщение о том, что «Метинвест» стал победителем торгов по продаже производственного комплекса Днепровского меткомбината, было опубликовано сегодня на сайте ПАО «ДМК».

Приводим его текст без изменений:

«Метінвест став переможцем торгів із продажу виробничого комплексу Дніпровського меткомбінату.

Дніпровський коксохімічний завод (ДКХЗ), що входить до Метінвесту, міжнародної вертикально інтегрованої групи металургійних і гірничодобувних компаній, (далі – «Метінвест» або «Група») став переможцем торгів із продажу єдиного майнового комплексу Дніпровського металургійного комбінату за 9,17 млрд грн (близько 340 млн доларів США). 26 липня в системі ProZorro відбулися торги за участю ДКХЗ як єдиного учасника. ДКХЗ переміг, одразу запропонувавши суму, що значно вища за стартову ціну торгів. Аукціон пройшов у рамках справи про банкрутство ДМК.

Єдиний майновий комплекс ДМК складається з обладнання, необхідного для виробництва металопродукції. Придбання також містить право користування землею і право працювати за ліцензіями та дозволами, виданими ДМК. Близько 9 тисяч співробітників ДМК будуть переведені на роботу до ДКХЗ.

ДМК був одним із найбільших виробників сталі в Україні з металургійним виробництвом повного циклу. Виробничі потужності єдиного майнового комплексу ДМК містили 3,9 млн тонн сталі на рік. 

Купівля виробничого комплексу ДМК дасть змогу Метінвесту розширити продуктову лінійку, замістивши виробництво квадратної заготівки, сортаменту катанки, арматури і фасонного прокату, які раніше виробляло підприємство, що розташоване на непідконтрольній Україні території, а також забезпечити квадратною заготівкою болгарське підприємство Групи Promet Steel. ДМК – один із найбільших покупців залізної руди і коксу у Групи в Україні, що дає Метінвесту додаткову перевагу на всьому виробничому ланцюжку.

Нагадаємо, у травні 2021 року Антимонопольний комітет України надав дозвіл Групі на концентрацію активів ДМК шляхом їхньої купівлі. Банкрутство ДМК було ініційовано у травні 2019 року за позовом одного з його кредиторів. Загальна сума заборгованості ДМК перед різними компаніями, яку визнав Господарський суд Дніпропетровської області, становить 87 млрд грн (близько 3,2 млрд доларів США). Станом на 26 липня 2021 року продаж активів ДМК на торгах – необхідна умова в рамках справи про банкрутство, спрямована на запобігання зупинці виробництва і ліквідації підприємства».