Подорожі без турбот

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Літо у самому розпалі, і це насправді чудовий час для мандрівок та нових вражень.

Хтось вже відпочиває, а хтось ще тільки планує майбутню подорож. Цього разу ми підготували кілька корисних порад для тих, хто бажає для себе відкрити нові країни та мандрувати за межами України. На основні питання, які виникають під час планування закордонної подорожі, відповіла Ірина Субітня, директор туристичної компанії «Фіджи», якій, до речі, цього року виповнюється 10 років.

Директор туристичної компанії «Фіджи» Ірина Субітня,
тел.: (097) 459-33-34

— Що в першу чергу необхідно враховувати при оформленні документів перед виїздом за кордон?

— Перш за все необхідно враховувати строк дії закордонного паспорта. Так, у паспорті зазначена кінцева дата дії документа. Проте далеко не всі знають, що реальний строк дії паспорта менше на півроку від зазначеної дати. Відповідно до українського законодавства, громадянин, який виїжджає за кордон, повинен повернутися на територію України за шість місяців до кінця дії закордонного паспорта. Це може стати причиною того, що людину не випустять з країни. Тому, плануючи закордонну подорож, це обов’язково потрібно враховувати. Просто відніміть від кінцевої дати шість місяців, і ви будете точно знати, який справжній строк дії вашого закордонного паспорта.

— Що необхідно для виїзду за кордон з неповнолітніми дітьми?

— Якщо за кордон разом з дитиною виїжджають двоє батьків, жодних додаткових документів не потрібно. Документи, які повинні бути у дитини, – це закордонний паспорт та свідоцтво про народження. Наразі він видається дітям від 0 років. Якщо разом з дитиною виїжджає один з батьків – однозначно потрібен нотаріальний дозвіл на виїзд дитини, який оформлюється офіційно. Якщо їде дідусь чи бабуся, то цей дозвіл оформлюється від двох батьків. У випадку, коли одного з батьків з якихось причин немає (чи він не має батьківських прав, чи помер), необхідна довідка з РАГСу.

– З якими проблемами український турист може зіткнутися на кордоні?

— Якщо з документами все в порядку, проблеми можуть виникнути, коли людина приховує чи не знає, що їй заборонено виїжджати за кордон. Це стосується кредитних боржників та тих, в кого були проблеми із законом. Тому для власної впевненості краще це питання перевірити перед подорожжю.

Обов’язково консультуємо наших туристів стосовно того, що можна брати з собою і у якій кількості. Наприклад, залежно від авіакомпанії, вага багажу не повинна перевищувати 20 або 23 кг на одну людину, ручна поклажа – 5 або 7 кг. Не можна на двох покласти в одну валізу 40 кг, це мають бути дві сумки по 20 кг. Одна людина може провозити один літр запечатаного алкоголю та блок цигарок.

Туристам рекомендуємо брати невеличку аптечку, проте є люди, яким за станом здоров’я необхідно приймати рецептурні ліки. У цьому разі людина повинна взяти рецепт у лікаря з підписами та печатками і везти ці ліки у оригінальній упаковці. Що стосується виїзду за кордон жінок при надії, у цьому випадку необхідно брати довідку у лікаря про строк вагітності. Жінкам, у яких строк вагітності більше семи місяців, заборонено виїзд за кордон.

— Чому варто звертатися у туристичну агенцію, плануючи подорож за кордон?

— Клієнти звертаються до нас із бажанням відвідати якусь країну чи просто спланувати закордонну відпустку. Вони розповідають про свої очікування, бюджет відпустки, побажання, і, відштовхуючись від цього, менеджер «Фіджи» пропонує найкращі варіанти. Також існує таке поняття, як сезонність, ми чітко знаємо, в який період яку країну порекомендувати, щоб для туриста це було і комфортно, і вигідно. Водночас, наших клієнтів ми попереджаємо про законодавчу та ментальну специфіку країни, в яку вони збираються. У першу чергу це стосується екзотичних країн, де зовсім відмінний від нашого менталітет, культура та традиції. Наприклад, популярні серед туристів курорти Арабських Еміратів мають безліч правил, які наш турист, навіть не підозрюючи цього, може порушити, і це призведе до серйозних проблем із законом. Тобто туристи повинні дотримуватися законів та традицій держави, на території якої вони знаходяться. У результаті клієнт отримує кілька варіантів для відпочинку з порадами та рекомендаціями та обирає той, що йому більше за все подобається. Авжеж плануючи відпустку ви можете шукати відгуки про готель у Інтернеті, проте я завжди раджу фільтрувати їх, адже достеменно невідомо, ким вони написані. Ще однією перевагою звернення у агенцію є те, що ми несемо відповідальність за наших туристів. Під час подорожі вони можуть звертатися до нас з будь-яких питань у будь-який час, і я даю гарантію, що ми вирішимо всі проблеми. Ми переймаємося тим, щоб наші туристи, відпочиваючи в іншій країні, відчували себе в безпеці.

— Які випадки підлягають страхуванню?

— Зрозуміло, що страховки, які видаються туристам, не покривають важкі хвороби. Вони покривають нещасні випадки та мінімальні проблеми зі здоров’ям (перелами, простуди, отруєння).

Якщо людині потрібна медична допомога, вона звертається до гіда у готелі зі страховкою та паспортом. У цьому випадку викликають лікаря у готель чи відвозять у клініку. У клініці також може бути два варіанти розвитку подій: надається безкоштовна допомога або платна. Ми завжди попереджаємо туристів: перш ніж погоджуватися на платну допомогу, потрібно запитати, чи видадуть документ, в якому буде зазначена послуга, що надається, її вартість, з підписом лікаря та печаткою. При наявності такої довідки вже після повернення туриста додому страхова компанія може компенсувати витрачені гроші.

— Які варіанти економії ви можете порадити туристам? Чи вигідно зараз користуватися гарячими путівками?

— Таке поняття, як гаряча путівка, було актуальне кілька років тому. За економічних обставин в Україні значно скоротили авіарейси, адже споживча здатність українців знизилась. Так, гарячі путівки бувають і сьогодні, проте не в такій кількості, як раніше.

Наразі нашим туристам ми пропонуємо бронювання заздалегідь, хоча б за півроку вперед. В цьому випадку можна зекономити 30-40%, людина може спокійно обрати найбільш прийнятний для неї період, готель та рейс. Це також вигідно тим, що ціна залишиться незмінною, незалежно від курсу валют. Окрім того, зараз стали актуальні тури у розстрочку. При ранньому бронюванні людина одразу платить 30%, а ближче до вильоту — ще 70%. До речі, досить вигідно їздити, скориставшись раннім бронюванням, у тури Європою: чим раніше купується путівка, тим дешевше вона коштує.

К. Кіба

04.07.2018
Категорія: Новини
Теґи: отдых путешествие туризм