Президент України відзначив зусилля Групи Метінвест у подоланні піка захворюваності COVID-19

Президент України відзначив зусилля Групи Метінвест у подоланні піка захворюваності COVID-19

Кислород

Пік захворюваності коронавірусом в Україні пройдено, в тому числі завдяки кисню, який підприємства Групи Метінвест постачають лікарням для порятунку життя українців, про це повідомляється на офіційній сторінці компанії.

Президент України Володимир Зеленський відзначив зусилля Групи Метінвест у подоланні піка захворюваності коронавірусом в Україні.

«Ми пройшли пік цієї хвилі захворюваності, і медична система починає дихати легше. В нас достатньо кисню, щоб дихати легше було всім, хто захворів», – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

Загальний об'єм кисню, який виробляють українські підприємства, сьогодні становить близько 400 тонн на добу. При цьому щодобово комбінати Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського – ММКІ, Азовсталь, Запоріжсталь та ДКХЗ – безкоштовно відвантажують лікарням до 100 тонн кисню. Таким чином, компанія забезпечує лікарні країни кожною четвертою тонною кисню. Одна тонна при цьому закриває потреби в кисні приблизно в ста пацієнтів.

Метінвест посилив допомогу державі в жовтні. Коли два виробники медичного кисню були зупинені на ремонт, підприємства Групи почали безкоштовно відвантажувати кисень лікарням, які потребують його. Сьогодні металурги поставляють кисень вже до 14 регіонів України: Києва та Київської області, Донецької, Луганської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Миколаївської, Житомирської, Хмельницької областей, днями кисень Метінвесту почали отримувати лікарні Закарпатської та Івано-Франківської областей.

Дніпровський коксохімічний завод Метінвесту постачає кисень для міських опорних лікарень №7 та №9 Кам’янського. Життєво важливий продукт також системно поставляється медустановам країни. Загалом підприємство відвантажило 456 тонн кисню для медичних потреб.

У жовтні Група Метінвест доправила лікарням 1740 тонн кисню, а за перші два тижні листопада на лікування хворих коронавірусом підприємства Групи спрямували вже 1381 тонну кисню. Загалом від початку жовтня Метінвест надав українським лікарням 3161 тонну кисню.