Старовинне українське вбрання показали у Кам‘янському

Старовинне українське вбрання показали у Кам‘янському

Навесні кам‘янчани вперше познайомились з колекцією старовинного українського строю, яку у різних куточках України збирає Майя Ернст. 7 жовтня колекціонерка вдруге завітала до Кам‘янського, на цей раз вона привезла речі, яких ще не показувала глядачам. Зразки традиційного українського жіночого одягу Полтавщини, Гуцульщини, Полісся, Закарпаття - всі представлені речі це справжній антикваріат, який датується початком ХХ ст, наразі вони зберігаються у приватній колекції пані Майї.

«Одяг центральної України, а саме Полтавщини, вважається еталоном українського строю, - розповіла Майя Ернст. - У кожному регіоні є свої особливості. Це важливо знати, адже Україна різноманітна, у кожному регіоні свій традиційний стрій, крім того, у кожному районі цей стрій мав свої особливості». 
Демонструючи на моделях предмети вбрання, колекціонерка розповідала про те, як носили ці речі, для чого вони призначались. Наприклад, сорочка, яку носили жінки по всій Україні, виконувала функцію спіднього, а вишивка якою вона оздоблювалася, різнилася залежно від регіонів. 
Лекція насправді досить пізнавальна та цікава, тим паче наші жінки отримали велике задоволення приміряючи старовинний український одяг, який їм дуже личить.

К.Кіба