Як економити на опаленні з електричними панелями: поради від виробника

Як економити на опаленні з електричними панелями: поради від виробника

Цього року Кам’янське проходить перший етап децентралізації опалення. Для більшості мешканців міста це була неприємна новина, адже, знаючи вартість встановлення індивідуального опалення, вони розуміли, що це буде дуже важко. Проте, з іншого боку, децентралізація опалення — це можливість особисто обирати спосіб опалення, самостійно контролювати витрати на тепло та не отримувати квитанції із захмарними цифрами. Саме тут постає питання: який саме спосіб опалення обрати, щоб це було економно, безпечно та комфортно? Відповідь знає директор офіційного інтернет-магазину виробника «Українських обігрівальних панелей «УКРОП» Андрій Євгенійович Проц.

— На вашому каналі на «YouTube» ви вже провели велику кількість, як то кажуть, тест-драйвів опалювальних приладів. Який, на вашу думку, зі способів опалення вартий уваги споживачів?

— Якщо врахувати такі показники, як доступність по ціні, економічність, безпека, екологічність, простота і швидкість установки, то я би виділив, в першу чергу, електроопалення і його підвид — інфрачервоне, а саме довгохвильове або низькотемпературне.

— Чим саме відрізняються інфрачервоні панелі від інших способів автономного опалення?

— Способом передачі тепла. Якщо коротко, вони гріють предмети і людей, а не повітря під стелею. Відомо, що кімнату можна нагріти через: 1) обігрів повітря (конвекційний спосіб, він же є традиційним); 2) контакт з обігрівальною поверхнею (тепла підлога); 3) інфрачервоні (далі — ІЧ) теплові промені. Так, традиційні водяні чи електричні радіатори, конвектори, «дуйчики» переважно гріють повітря (на 80-95%), натомість ІЧ-панелі гріють повітря в середньому лише на 30%, а решту тепла  (70%) напряму віддають через інфрачервоні хвилі оточуючим предметам та поверхням (стінам, підлозі, стелі).  

 — Яка середня вартість встановлення інфрачервоного опалення, наприклад, у двокімнатній квартири?

— При самостійному монтажі з підключенням напряму в розетки вартість становитиме від 4200 грн до 10000 грн, але в більшості випадків вона складає 5 тис. грн (сюди входять 3 панелі: 700+500+300 Ватт і 3 терморегулятори, у ванну кімнату — рушникосушка «змійка» 50 Ватт) на обладнання загальною потужністю близько 1,55 кВт. При замовленні послуги під ключ (ІЧ-панелі + терморегулятори + монтаж + матеріали для монтажу) додайте ще близько 4 тис. Тому приблизна вартість становитиме – 9 тис. грн.

— Чи потрібен офіційний проект на встановлення такого опалення?

— Без офіційного проекту ІЧ-панелі є звичайними побутовими обігрівачами, які можна підключити в розетку і грітись в межах виділеної потужності на житло. Для максимальної економії потрібно оформити їх як індивідуальне опалення, щоб отримати пільговий тариф 0,90 грн/ кВт*год на ліміт 3000 кВт щомісяця в опалювальний період. От для цього і потрібен робочий проект на індивідуальне електроопалення. У Камянському влада встановила спецціну на проект – 615 грн.

 — Як можна заощадити на опаленні електропанелями?

 — Двозонний лічильник + тариф 0,90 грн + правильний розрахунок та монтаж + точна настройка терморегулятора в кожній кімнаті. Проведемо паралель. Лікар спочатку визначає діагноз, а потім призначає ліки, дозування і спосіб прийому. Тут також не варто «займатись самолікуванням», а звернутись до кваліфікованого спеціаліста зі стажем продажу та установки електроопалення. Він має спочатку порахувати тепловтрати (діагноз), оцінити необхідну потужність (лікування) і правильно її розподілити по кубатурі приміщення (дозування). Обов’язково встановити терморегулятор в кожній кімнаті, який автоматично вимикає панелі при досягненні бажаної температури. Підключити дво- або трьохзонний електролічильник. Тоді нічний тариф буде 0,45 грн, а денний — 0,90 грн/ кВт*год. Це підготовчий етап роботи. Далі — грамотний монтаж електриком. І вже після цього всі засоби економії у ваших руках: це керування терморегуляторами в кожній кімнаті (у вашу відсутність радимо зменшувати температуру до економрежиму, наприклад, 15-18 С, в присутність — 18-20 С). Для більш точного керування радимо вибирати терморегулятори з функцією добового і тижневого програмування температури повітря. Зараз вже можна встановити регулятори з WiFi-керуванням і статистикою споживання по кожній кімнаті у вашому смартфоні.

 — Розкажіть про особливості монтажу. Де такі електропанелі можна встановлювати та що необхідно враховувати?

 — Настінні панелі найкраще — на стінах, в крайньому випадку на підставці чи роликах. Якщо це легкі металеві панелі і в кімнаті вже геть нема місця, то на стелі. На стелі рекомендовано встановлювати панелі з температурою гріючої пластини 250 С. Панелі ставляться в місцях найбільших тепловтрат — під вікнами, якщо це кутова кімната — на кожній зовнішній стіні, яка виходить на вулицю, так щоб рівномірно закривати холодні місця (посередині стіни, вікна). При цьому панель має вільно «дихати»: мінімальна відстань до підлоги 10 см, до підвіконня —  10 см, між панеллю та стіною — 4-5см, за панеллю плівка-екран. Оточуючі предмети мають бути розташовані не ближче 1,5 м до панелі. Завішувати шторами чи сушити білизну не можна, інакше панель може вийти з ладу.

— Яке саме устаткування необхідне для встановлення інфрачервоного опалення?

—  Мінімально: ІЧ-панелі, терморегулятори (вбудовані в панелі або зовнішні), екрануючі плівки. Для офіційного електроопалення ще потрібні матеріали для монтажу: кабель, кабель-канали, дюбеля, автоматичні вимикачі (по кількості кімнат), ПЗВ, контролер напруги (бажано), щиток для автоматів.

— Який строк роботи інфрачервоних панелей?

 — Гарантійний складає 5-6 років, загальний — 25-30 років при умові наявності терморегулятора, правильному розрахунку потужності і схеми монтажу.

— А щодо обслуговування інфрачервоних панелей, чи схильні вони до поломок?

 — Все обслуговування зводиться до протирання пилу. Найбільш надійна панель — металева без вбудованих кнопок чи терморегуляторів, бо останні мають слабкі місця в області пайки. Наприклад, вбудований цифровий терморегулятор в панелях “УКРОП” має 1 рік гарантії, повна гарантія на панелі складає 6 років!

 — Чи безпечний такий спосіб опалення для мешканців домівки, особливо для дітей?

— Так. Довгі ІЧ-хвилі випромінює сама людина. Наші бабусі здавна грілися глиняною пічкою, яка мала навіть більш розпечену поверхню. ІЧ-вигрівання має лікувальний ефект, покращує кровообіг, тому його використовують у фізкабінетах медичних закладів. Дозволена СанПіНом температура гріючої поверхні 90 С, тому наші панелі є в дитсадках і школах. В мене особисто в дитячій кімнаті стоять панелі з самого народження малюка, дитинка при дотику рефлекторно відразу забирає пальчик. Єдиний мінус — при досить довгому контакті може бути опік.

 — Досвід клієнтів, які встановили такі панелі?

— За 7 років нашими клієнтами є як численні організації, так і населення. Наприклад, мережа відділень «Ощадбанку» м. Чернівці, мережа аптек «Подорожник» (Україна), міжнародний аеропорт Дніпропетровськ, «Містобанк» (м. Дніпро), РСП «Київцентраеро» (аеропорт Бориспіль). Але найбільш інформативний відеовідгук про опалення ІЧ-панелями “УКРОП Металік” з реальними платіжками і адресою приватного будинку надіслав нам клієнт з Нікополя. Ролик розміщений у нас на сайті: ukroppaneli.com. Наприклад, платіжки за опалення 2-кім. квартири коливаються від 350 до 700 грн.

— Чи можливо зробити попередній розрахунок системи опалення?

— Звичайно. На нашому сайті в розділі «Економія» є тепловий калькулятор. Всього за 3 хвилини, вносячи у вільні поля дані свого житла, ви отримаєте на електронну пошту розрахунок. Він залежить від площі і висоти стелі, теплоізоляції приміщення, його поверховості, площі і типу вікон, кількості зовнішніх стін. Для м’якої зими достатньо задати температуру -5 С, у середньому за типовими параметрами це +20 С. Для морозної зими -20 С необхідна потужність опалення коливається в межах 50-100 Ватт на 1кв. м. Тобто, 700 Ватт обігріє 7-14 кв. м.

— Якщо є обмеження 3 кВт на квартиру, чи цього вистачить?

 — На м’яку зиму 0-5 С переважно вистачить. Але в мороз, особливо якщо квартира кутова, неутеплена, на першому чи останньому поверсі, з висотою стелі більш 2,7 м зазвичай необхідна більша потужність. Вихід є. Рекомендуємо добавити потужність в РЕСі, сплативши разовий платіж близько 2200 грн. за 1 кВт. Якщо такої технічної можливості не передбачено на ваш будинок, можна з допомогою спеціального реле вмикати панелі почерзі, або вимикати взагалі на період роботи потужних побутових приладів, (наприклад, пралки або праски). Стосовно цього питання наші фахівці вас детальніше проконсультують.

— Керамічні чи металеві ІЧ-панелі: що краще?

— Різниця в розподілі тепла. На відміну від металевих ІЧ-панелей, керамічні накопичать в собі трохи більше тепла і повільніше охолоджуватимуться, в той час як металеві більше тепла накопичать в стінах, тому кімната в міру своєї теплоізоляції довше буде вистигати. Чим легша і тонша металева панель, тим більше вона дасть променистого тепла (близько 80%), і менше конвективного (обігрів повітря) — 20%, кераміка з товщиною до 2 см може мати співвідношення 60%/40%. В утеплених приміщеннях вигідніші металеві панелі, вони на більшу глибину прогріють стіни, тому приміщення будуть довше залишатися теплим, а панелі будуть менше працювати і споживати енергії.

 — Ваші ІЧ-панелі працюють за принципом УФО?

— Принцип однаковий, вони обігрівають поверхні предметів, а не повітря. Проте є вагомі відмінності. По-перше, УФО — короткохвильовий, він прогріває поверхні всього на кілька мм, а наші ІЧ-панелі довгохвильові, тому прогрівають поверхні предметів і стіни в глибину на кілька см, таким чином приміщення довше тримає тепло. По-друге, наші ІЧ-панелі не світять, гріючий елемент закритий і не контактує з повітрям, тому не спалює кисень.  Потретє, ІЧ-панелі низькотемпературні (настінні — 80-90 С), корисні, мають дозвіл на застосування для обігріву житлових приміщень, шкіл, садків, а УФО   (біля 800-1000 С) застосовується для тимчасового обігріву, якщо користуватися ним постійно, у людей виникає дискомфорт та головні болі.

— Скільки споживають інфрачервоні панелі?

— Всі ІЧ-панелі споживають приблизно однаково. Загальновідомий підхід до споживання таких панелей розраховуються за формулою: потужність ділимо на три, але при умові відповідності тепловтратам. Тобто, панель працює в середньому за добу 6-7 год. Наприклад, панель 700 Ватт потужності споживає в середньому 230 Ватт*год і взимку обігрівають площу від 7 до 14 кв. м (залежно від теплоізоляції).

—  Як обрати якісні ІЧ-панелі?

—  В першу чергу, звертайте увагу на торгову марку, яка відпрацювала на ринку не менше гарантійного строку панелей.  По-друге, чим більша повна гарантія на панелі (від 5 років), тим більш якісні комплектуючі і надійніша збірка. По-третє, товар повинен бути сертифікований.  Бажано, щоб панель була розбірною і підлягала ремонту. Керамічні панелі, на відміну від металевих, більш крихкі, бояться ударів, можуть бути дорожчі в транспортуванні. Ціна має бути не нижче середньої по ринку, дорожчі не завжди якісніші, бо часто в високій ціні можуть закладатись витрати на роздутий штат, дорогу рекламу, міжнародні сертифікати. Переглядайте відгуки на сторонніх ресурсах або реальні відеовідгуки людей.

— Чи є представництво у Кам’янському? Які є можливості замовлення інфрачервоного опалення?

— Запитуйте ІЧ-панелі «УКРОП» в магазинах Кам’янського. Незабаром у місті буде відкрито торговий зал виробника, тому слідкуйте за новинами на сайті та приєднуйтесь до нас на ютуб-каналі ecoobogrev. Замовити ІЧ-панелі «УКРОП» також можна на офіційному сайті виробника: http://ukrop-paneli.com або за тел.: Vodafon: 050-1000-136, «Київстар»: 096-004-77-44 (Viber Whatsapp), Lifecell: 093-553-2008. Доставка — 1-3 дні на відділення «Нова пошта», «Делівері», «Інтайм» або адресна до дверей. Вартість доставки становить приблизно 30-50 грн за панель. Способи оплати: готівкою при отриманні товару (післяплата), передоплата на розрахунковий рахунок, розстрочка без відсотків від 3 до 12 місяців. Можливий виїзд наших представників  (монтажників) на адресу для оцінки вартості монтажу і демонстрації панелей. Наразі діє акція для всіх читачів газети “Подія сьогодні”: знижка 5% і доставка зі складу в Кропивницькому безкоштовна (виробник має право завершити акцію в будь-який момент). Доступний також резерв продукції.  Звертайтесь вже сьогодні, не чекайте подорожчання і перебоїв в доставці в гарячий сезон (а це, як правило, з жовтня і до завершення морозів).

 Нехай у ваших оселях завжди буде тепло і затишно!