Задача №1: виховувати патріотів України

Досвід бійців Української добровольчої армії буде використано у програмі військово-патріотичного виховання дітей та молоді у Дніпропетровській області.

Викладачів військово-патріотичного центру «Гарт» запросили курирувати військово-патріотичний напрямок роботи у Центрі позашкільної роботи Дніпропетровської області, про це розповів інструктор з вишкільної та бойової підготовки Національного штабу територіальної оборони «Січеслав», директор КЗ «Горицвіт» Олександр Азаров.

Вже більше року у Кам’янському діє ВПЦ «Гарт», який, співпрацюючи з департаментом освіти та школами міста, провів низку заходів з військово-патріотичного виховання молоді.

«Нашим досвідом зацікавився обласний департамент освіти, і мені запропонували очолити відділ з військово-патріотичного виховання, – пояснив Олександр Азаров. – Наразі перед нами стоїть задача організувати цей відділ та сформувати викладацький колектив. В основу програми буде покладено досвід бойового підрозділу «Чорний туман» УДА, який з 2014 року перебуває на фронті. Бойовий та інструкторський досвід «Чорного туману» став основою для «Гарту», який успішно продовжує діяти у Кам’янському. Також ми будемо виконувати державні програми, такі як «Сокіл» («Джура»), відповідно до наказу президента України про національно-патріотичну роботу. Наша задача — створити якісну програму, яка буде відповідати різним віковим категоріям — від 6 до 18 років».

У програму планується включити різні напрямки військово-патріотичної підготовки. Окрім стройової та вогневої підготовки додадуть і такі напрямки, як рукопашний бій, самозахист, парамедицина, інженерно-саперна дисципліна, краєзнавство, спортивне орієнтування та багато іншого. Проте велика увага у цій програмі приділяється спортивній підготовці, адже одна з задач викладачів — виховувати здорове покоління. Перш ніж програма буде поширена позашкільними центрами області, вона пройде узгодження обласним департаментом освіти.

«Наша програма унікальна тим, що вона адаптована під сучасність. Її створювали люди, які відстоюють національну ідею, здобули бойовий досвід, мають педагогічну освіту і чітко усвідомлюють задачі, поставлені перед нами державою, – пояснює Олександр Азаров. — Наша ідея одна: ми прагнемо виховати громадянина України, який буде любити, поважати та прагнути розвитку своєї держави. Ми намагаємося ростити справжніх патріотів України».

К.Кіба