За грантові кошти Музей історії Кам'янського підготувався до можливої евакуації експонатів

За грантові кошти Музей історії Кам'янського підготувався до можливої евакуації експонатів

За грантові кошти Музей історії Кам'янського підготувався до можливої евакуації експонатів

Музей історії міста Кам'янське, який отримав фінансову допомогу від міжнародного фонду ALIPH Foundation, підготувався до евакуації колекції на випадок необхідності  перевезення експонатів у більш безпечне місце. На сьогоднішній  день закуплені всі матеріали, здійснений демонтаж експозиції та консервація музейних предметів, виготовлені ящики. Також були здійснені заходи з запобігання знищенню музейних пам’яток, що знаходяться на примузейній території, серед них – декоративна композиція «Мамай», половецькі  кам’яні баби, аутентичний пам’ятник «Прометей». Про це повідомляється на сторінці Музею.

Як зазначають у Музеї, під час повномасштабної війни, розв’язаної рф проти України, щодня страждають об’єкти культурної та історичної спадщини. Їх збереження потребує значних сил та матеріальних ресурсів, які у значній  мірі  перебільшують скромні  можливості українських закладів культури. І єдиним виходом в цій ситуації стає допомога спеціалізованих і благодійних організацій.

Міжнародний фонд ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів), штаб-квартира якого находиться в Швейцарії, має за мету збереження пам'яток культури та мистецтва в країнах, які страждають від війни та воєнних конфліктів. З початком російського вторгнення в Україну представники фонду затвердили окрему програму допомоги українським музеям та об’єктам  культурної спадщини.

«Неможливо переоцінити  значення допомоги, що здійснюється європейськими партнерами музеям України у такий критичний момент  нашої історії», - зазначається у повідомленні.