Пам’ятка кам’янчанам: що робити, якщо приватна керуюча компанія не виконує своїх зобов’язань?

Пам’ятка кам’янчанам: що робити, якщо приватна керуюча компанія не виконує своїх зобов’язань?

Пам’ятка кам’янчанам: що робити, якщо приватна керуюча компанія не виконує своїх зобов’язань?

Останнім часом у Кам’янському почастішали випадки, коли приватна керуюча компанія не виконує свої зобов’язання перед мешканцями багатоквартирних будинків. Особливої значущості це питання набуває у процесі підготовки до опалювального сезону, що, як вже всім зрозуміло, однозначно не буде простим.  Відсутність реакції на аварійні ситуації вже сьогодні не додає спокою мешканцям, які думають про майбутнє. 

Так, за інформацією Департаменту ЖКГ, містяни стали значно частіше звертатися на гарячу лінію голови облдержадміністрації, Урядову гарячу лінію, до Єдиної диспетчерської служби міста з питань надання не в повному обсязі або неналежної якості послуг з утримання будинків приватними компаніями. При цьому деякі з прикладів мають системний характер.

Всі подібні звернення потрапляють на розгляд до Кам’янської міської ради. У них повідомляється, що деякі управителі не обслуговують будинки в нічний час, у святкові та вихідні дні, що дуже обурює людей. I не безпідставно: бо аварійні ситуації трапляються у будь-який час та мають вирішуватися невідкладно. Громадяни вимагають вжити заходів до несумлінних управителів.

Як вийти з цієї складної ситуації, розповів заступник міського голови Олег Максименко. 

У першу чергу він звернув увагу на те, що, зробивши вибір на користь приватного управителя будинків, мешканці вступають з ним у договірні відносини, на які, у  тому числі, поширюються норми Господарського кодексу України, а саме: відповідно частині 4 статті 23 Господарського кодексу України, органам  місцевого самоврядування забороняється незаконне втручання у господарську діяльність юридичних осіб, в тому числі в діяльність приватних управителів багатоквартирних будинків. Отже впливати на кількість та якість наданих послуг управителем можуть тільки співвласники будинків, втручання органів місцевого самоврядування в господарську діяльність управителя може кваліфікуватись як перевищення владних повноважень.

Враховуючи чинне законодавство, постанову Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року №301, рішення Кам’янської міської ради від 22.12.2021 №513-14/VIII, будинки, в яких мешканцями обрано приватного управителя або створено ОСББ, списуються з балансу органів місцевого самоврядування, внаслідок чого вся повнота відповідальності за належне утримання та технічний стан будинку покладається виключно на приватного управителя та співвласників будинку. 

«Але, зважаючи на правову необізнаність деяких мешканців міста та численні звернення, інформую, що останні мають право на загальних зборах прийняти рішення про відкликання управителя будинку або обрати собі іншого управителя. Якщо вам потрібна додаткова інформація або консультація з питання управління будинку, ви можете звернутися до Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва міської ради за адресою: вул. Москворецька,14, або за номером телефону: (0569) 55-40-66», – повідомив заступник міського голови.

Від себе додамо, що на теперішній складний час єдине підприємство, гарантом якого виступають органи місцевого самоврядування, – це КП «Добробут». У всіх інших випадках весь тягар наслідків від дій недбайливого управителя (у тому числі, взимку) ляже цілком і повністю на ваші плечі.