Смітник на дитячому майданчику та розруха в будинках: знайти управу на «Оселю» вимагають жителі Черемушок у Кам'янському

Смітник на дитячому майданчику та розруха в будинках: знайти управу на «Оселю» вимагають жителі Черемушок у Кам'янському

Смітник на дитячому майданчику та розруха в будинках: знайти управу на «Оселю» вимагають жителі Черемушок у Кам'янському

Мешканці одразу декількох будинків, які обслуговує приватний ЖЕК ТОВ «Оселя», звернулися до редакції цього тижня. Люди доведені до відчаю. За їхніми словами, незважаючи на своєчасні платежі від населення, приватний управитель (ТОВ «Оселя») буквально нічого не робить: ані у їхніх будинках, ані у дворі. Як результат такого «управління», двори Черемушок перетворилися на занедбані сміттєзвалища, в під'їздах все облущено і валиться на голову, дитячий майданчик став притоном для наркоманів (сюди навіть притягли матрац), а за будь-яку роботу по дому приватник просить платити готівкою. І це – крім квартплати.

Ось що розповідає Тамара Іванівна, жителька дому по вул. Михайла Грушевського, 16:

«Скільки тут живу, жодного разу не було ремонту ані у домі, ані у під’їзді.  Якісь неполадки, йдеш у ту «Оселю», пишеш, але все марно – ніхто не приходить і нічого не робить. Тільки якщо окремо гроші заплатиш, скільки скажуть, може, щось і зроблять. І це при тому, що я 231 гривню щомісяця сплачую незрозуміло за що. Подвір'я у жахливому стані, прибирають погано, тротуарів немає. На майданчиках дитячих смітник та наркомани з алкоголіками оселились. До Лещинського того на прийом не потрапиш, до нього не допускають взагалі. Я ж бачу, наприклад, вище дома, там інша керуюча компанія, так там порядок: лавочки, мотузки для білизни, акуратно, приємно глянути. Дуже просимо звернути увагу на нашу проблему та якось її вирішити, бо то неможливо», – каже Тамара Іванівна. 

За словами Валентини Олександрівни, мешканки будинку №8 по вул. Михайла Грушевського, все, що іноді робить «Оселя» в їхньому дворі, – це розмітання по дорозі пилу наламаними з кущів віниками. І все. 

«У під'їздах подивіться, що робиться. Ось мешкаю тут вже 45 років, плачу за свою квартиру 240 гривень на місяць, а вони тільки дорогу метуть. Дзвонимо до Києва на гарячу лінію, там кажуть: ЖЕК приватний, нічого зробити не можемо, то ви прийняли таке рішення. Допоможіть, будь ласка, звернути увагу на нашу проблему», – просить жінка. 

«Хотілося б дізнатися у пана Лещинського, за що ми платимо гроші на ту «Оселю»? Без боргів усі, а послуг не отримуємо. Ремонт у під'їзді робили самотужки. Гадаю, тепер потрібно думати, як змінити цього управляючого, бо більше сил немає це терпіти», – обурена місцева мешканка Оксана.

Люди показали нам, як сьогодні виглядають їхні двори та під’їзди. Що і казати – то дійсно безлад. Безумовно, ця історія ще буде мати продовження. 

Від себе додамо, що, згідно з чинним законодавством, втручання органів місцевого самоврядування в господарську діяльність управителя може кваліфікуватись як перевищення владних повноважень. Але вихід з подібної ситуації є, і змінити компанію можна. Однак це повинні зробити самі мешканці, прийнявши рішення на зборах. Як це зробити и куди звертатися за консультацією, можна дізнатись за посиланням