Забезпечення життєдіяльності на ТОТ не вважатиметься колабораціонізмом: уряд підтримав відповідні законопроєкти

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Сьогодні Кабмін схвалив законопроєкти, спрямовані на уточнення питань кримінальної відповідальності за колабораціонізм на ТОТ. Про це повідомили в офіційному представництві Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
 
Як пояснили у Мінреінтеграції, в березні цього року в Україні була запроваджена кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність і пособництво державі-агресору. За провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором, незаконними органами влади передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 170 000 грн або позбавлення волі строком від 3 до 5 років.

Формально під таку відповідальність могли підпадати люди, які жодним чином не шкодять Україні, а вимушені працювати у реаліях ТОТ, щоб прогодувати власні родини та підтримувати життєдіяльність своєї громади: наприклад, лікувати хворих або забезпечувати роботу об’єктів критичної інфраструктури. 

Мінреінтеграції утворило робочу групу з понад 160 представників органів влади, бізнесу, фахівців права, громадських організацій, яка напрацювала два законопроєкти, що чітко дають зрозуміти, яка діяльність не є колабораціонізмом.  

Пропонується визначити перелік видів діяльності, здійснення яких на окупованих територіях допускається, якщо не вчиняється пособництво державі-агресору:

  • доставка пенсій;
  • медичне обслуговування;
  • житлово-комунальні послуги;
  • робота банків;
  • сільське господарство;
  • цивільний захист;
  • заходи для забезпечення прав і свобод українців на окупованих територіях.

Відповідні зміни до законодавства були схвалені КМУ та передані на розгляд Верховної Ради.