Як пов’язані між собою головний біль і неправильний прикус?

А як часто вас турбують головні болі? Раз за разом приймаєте знеболювальне, але і воно вже не допомагає. Ви вже й обстеження в медичному центрі пройшли, а причину так і не виявлено. Можливо прийшов час звернутися за консультацією до стоматолога. Стоматологічна клініка Білобров у своїй практиці дуже часто стикається з такого роду проблемами. Це може бути пов’язано з неправильним прикусом. Пройшовши курс лікування з виправлення прикусу, вдається повністю усунути у пацієнта головний біль.
Як пов’язані між собою неправильний прикус та скронево-щелепний суглоб?
У здорової людини зуби верхньої щелепи знаходяться назовні від зубів нижньої щелепи, повністю охоплюють їх та перекривають з бічних сторін. Зуби верхньої щелепи в ніякому разі не заважають нижній щелепі вільно рухатися зі сторони в сторону, вперед, назад. При аномаліях прикусу, це може бути блокувальний або перехресний прикус, нижня щелепа знаходиться в неправильному положенні й рух її утруднений. Відповідно це погано впливає на м’язовий тонус. Як наслідок, такий стан викликає головний біль в області скронь.
Як можна самому дізнатися, що головний біль пов’язаний з неправильним прикусом?
На які симптоми потрібно звернути увагу:
- часто болить голова в області скронь без явних на то причин;
- лікарі не діагностують у вас ніяких захворювань, які б могли призвести до появи болю;
- знеболювальні пігулки майже не допомагають;
- при відкриванні рота біль посилюється;
- при намаганні поворушити нижньою щелепою відчувається біль в області скронево-щелепного суглоба;
- можна почути клацання нижньої щелепи з однієї або двох сторін, наприклад, при вживанні їжі;
- у спокійному стані губи не змикаються.
Якщо ви помітили у себе хоч два пункти з цього списку, то вам негайно потрібна консультація лікаря – стоматолога.
Особливості діагностування неправильного прикусу
До якого лікаря потрібно звертатися зі скаргами на біль в області скронево-щелепного суглоба? Стоматолог, який займається аномаліями прикусу називається ортодонт. Зазвичай лікар при візуальному огляді вже може діагностувати наявність неправильного прикусу. Для більш якісної клінічної картини потрібно провести обстеження за допомогою ортопантомограми (рентген).
Де досліджується прикус, розташування зубів, рухи нижньої щелепи та стан скронево-щелепного суглоба. Якщо потрібно, стоматолог-ортодонт може призначити ще додаткові обстеження. А вже на цьому призначається відповідне лікування. Кожна проблема з прикусом своїх методів лікування. Призначення постійного носіння брекетів протягом тривалого часу – це найбільш поширений спосіб. Лікар обговорює з пацієнтом план лікування та необхідні процедури.
Категорія: Реклама
Теґи: виправлення прикусу головний біль Стоматологічна клініка Білобров