Погана поведінка котів: основні причини, чому кіт погано себе поводить

Після того, як пухнастик потрапляє у нову сім’ю, його поведінка стабілізується та стає передбачуваною. А отже господарі можуть завжди похвалитися, що кішка відрізняється грайливістю чи, навпаки, любить ніжитися у теплі більшість часу.
Однак інколи поведінка котів дуже різко змінюється. Улюбленець перестає слухатися власного господаря та починає приносити шкоду вдома. Ні в якому разі не потрібно сварити або ще гірше — бити тварину. Найкраще — це просто дізнатися причину такої поведінки та подбати про її усунення.
Основні причини неслухняної та шкідливої поведінки котів
З першого погляду неможливо однозначно заявити, чому поведінка домашнього улюбленця різко змінилася. Необхідно проаналізувати всі події, які могли призвести до такої реакції.
Проблеми зі здоров’ям
Погана поведінка кішки може бути спричинена поганим самопочуттям. Навіть люди під час хвороби стають дратівливими та агресивними, не кажучи про істот зі значно нижчим інтелектом. Якщо щось турбує домашнього улюбленця, то він може привертати увагу господарів саме таким чином.
Варто ретельно оглянути тварини, якщо ви змогли помітити якісь ознаки захворювання, то важливо чим швидше звернутися по ветеринарну допомогу.
Стрес
Ще однією причиною непослуху може стати стрес. Тут ситуації бувають різними. Інколи людина, до якої кішка прив’язана найбільше, змушена кудись поїхати на тривалий період. Тому домашні улюбленці починають сумувати за господарем та погано себе поводити.
Також депресія у кота може з’явитися під час переїзду на нове місце. У такому випадку погану поведінку потрібно перетерпіти, поки тварина не звикне до оточення.
До інших причин стресу також потрібно віднести:
- жорстоке ставлення від якихось людей;
- поява нового улюбленця чи дитини вдома;
- агресія з боку інших тварин або людей;
- гормональні зміни в організмі;
- тривала подорож на нове місце.
Дії під час поганої поведінки кота
Кіт може стати агресивним і нападати на людей та інших тварин або ж відрізнятися в’ялістю та постійно мітити територію. У будь-якому випадку погана поведінка — це не причина сильно дратуватися та зганяти злість на тварині. Набагато краще виконати такі дії:
- Піти до ветеринара на огляд, щоб виключити вплив хвороби.
- Проводити більше часу з кішкою, якщо вона відчуває брак уваги (особливо це помітно при появі дитини чи нової тварини).
- Змінити продукти харчування, які зазвичай їсть муркотун, зміна раціону може допомогти позбутися проблеми.
- Активно гратися з твариною, спрямовуючи її енергію у позитивний бік.
Такі дії допоможуть повернути того улюбленця назад, якого ви так любите.