Безпечне катання на велосипеді взимку

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Їзда на двоколісному транспорті в холодну пору року досить корисна. Втім відрізняється від літньої й потребує ретельної підготовки. Сніг, ожеледиця, бруд, низька температура можуть ускладнювати катання.

Їзда на двоколісному транспорті в холодну пору року досить корисна. Втім відрізняється від літньої й потребує ретельної підготовки. Сніг, ожеледиця, бруд, низька температура можуть ускладнювати катання. Але при дотриманні необхідних правил безпеки ви можете не розлучатися з велосипедом на період холодів.

Підготовка велосипеда до зимового катання

Любителям велопрогулянок чи активним міським велосипедистам слід потурбуватися про готовність транспорту до похолодань. Кілька основних порад, як краще підготувати велосипеди до зимової їзди:

  • Якісна зимова гума та захист від ковзання. Велосипед, як і автомобіль, має колеса з різним покриттям для літа і зими. Тому для катання по льоду чи снігу краще мати спеціальні шиповані покришки.
  • Комфортна передня та яскрава задня фари. Оскільки взимку раніше темніє, наявність освітлення є обов’язковою умовою безпечного руху дорогою. При тривалій їзді краще мати додаткову зарядку для фар.
  • Постійна технічна підтримка. Перепади температури, вода, сіль можуть пошкодити велосипед. Тому важливо регулярно змащувати ланцюг, прочищати крила, мити колеса від бруду. Особливого догляду потребує вилка, оскільки може постраждати від іржі.

Якщо ви плануєте дальню поїздку на велосипеді в холодну пору року, треба мати запасний варіант і розуміння, як дістатися дому в разі несправності або непередбачуваних ситуацій.

Безпека і комфорт велосипедиста

Коли велосипед в повній готовності, настає черга підготовки велосипедиста. Взимку не так просто ганяти на двоколісному. Варто подбати про власний комфорт та безпеку. Перше, на що треба звернути увагу:

  • Якісний термозахисний одяг. Він має дихати, тримати тепло, бути легким та комфортним для руху. Обов’язково мати велоперчатки, бахіли на взуття, а також бафф або підшоломник, що захистить від обвітрювання обличчя.
  • Шолом для голови. Оскільки дорога може бути слизька, варто убезпечити себе від можливих падінь. Моделей касок є багато, головне, ідеально підібрати за розміром та швидкістю катання.
  • Турбота про коліна. Тут мова піде не про захист від падінь, а від охолодження суглобів. Можуть знадобитися велоштани з утепленням на колінах або гетри.
  • Пити достатньо води. Це важливий момент, про який треба собі нагадувати. Їзда на велосипеді енергозатратна, тому важливо відновлювати водний баланс і влітку, і взимку.

Якщо ви любитель рідкісних велопрогулянок чи активний водій двоколісного транспорту, однаково важливо дбати про безпеку руху. Найголовніша умова — уважність та акуратна їзда. Подбайте про наявність світловідбиваючих жилетів, які убезпечують вас та допомагають іншим учасникам дорожнього руху. Великий вибір велосипедів для катання взимку є на сайті Алло. Не забувайте використовувати ланцюги та замки для паркування в будь-яку пору року, аби вберегтися від крадіжок.