Військовослужбовці можуть отримати право виїзду за кордон для відвідування рідних

Поділитись:
WhatsApp
Viber

А час, проведений ними на службі, пропонується зараховувати на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці. Такі нововведення передбачено в проєкті змін до Закону «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей». Наприкінці вересня його зареєстрували у Верховній Раді.

Пропонованими змінами передбачається, що час проходження служби військовослужбовцями (резервістами, військовозобов’язаними, добровольцями Сил територіальної оборони) під час участі в заходах щодо забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією рф проти України зараховується до вислуги років (у тому числі для призначення пенсій), стажу роботи, а також до стажу державної служби таких осіб на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці, у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Крім цього, пропонується надати військовослужбовцям право виїзду за кордон з метою провідати рідних по крові або по шлюбу членів сім’ї за рахунок вже передбаченої в чинному законодавстві додаткової відпустки для військовослужбовців під час воєнного стану.

Положеннями законопроєкту визначено, що надання військовослужбовцям таких відпусток здійснюється із збереженням грошового забезпечення та за умови одночасної відсутності не більше 5 відсотків загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу, за рішенням командира (начальника) в порядку черговості подання заяв військовослужбовцями. Обчислення тривалості такої відпустки відбувається без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад, але не більше чотирьох діб в один кінець.

В пояснювальній записці до документу автори ініціативи зазначають, що аналіз норм чинного законодавства щодо соціального захисту військовослужбовців показав прогалини в сфері зарахування часу участі у заходах забезпечення оборони України до вислуги років, стажу роботи та державної служби, а також чітко окреслив загрози для збереження цілісності сімей військовослужбовців. Тому виникла потреба в наданні їм права тимчасового виїзду за кордон для того, щоб вони могли провідати своїх рідних.