На Дніпропетровщині у лікарні надавали медпослуги фіктивним пацієнтам

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Учасники злочинної організації, до складу та функціонування якої причетні керівники та лікарі одного з медичних закладів області, надали фіктивним пацієнтам медичні послугу на майже 67 млн грн.

Викрили схему розкрадання бюджетних коштів, які виділялися за програмою медичних гарантій, оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції. В ході слідства поліцейські зібрали докази причетності до організації оборудки директора, начальника управління, завідувача відділення та чотирьох лікарів медзакладу.

Щоб отримати кошти за медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, фігуранти вносили до відповідних баз інформацію про кількість пацієнтів, які отримали медичні послуги. Надалі звіти про надання таких послуг населенню надсилалися до Національної служби здоров’я України та були підставою для перерахування коштів. Однак такі пацієнти або взагалі не зверталися до закладу, або їхні дані були вигадані самими лікарями. Відтак упродовж 2021-2022 років за такою «схемою» на рахунки лікарні безпідставно було перераховано 66,8 млн грн, що підтверджується висновком експертного дослідження. 

Наразі у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України затримано сімох працівників медичного закладу. Усім затриманим повідомлено про підозру. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, відповідальність за які передбачена кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ч. 3 та 5 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї);
  • ч. 2 та 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем).

Крім того, під час проведення обшуків за місцями роботи та мешкання фігурантів поліцейські вилучили 222 тис. дол. США, 904 тис. грн, 23 тис. євро, документацію, що підтверджує фіктивність наданих послуг за програмами соціальних гарантій, про працівників, які фактично у вказаній установі не працювали, комп’ютерну техніку, чорнові записи тощо.

За клопотанням Дніпропетровської обласної прокуратури на майно учасників злочинної організації накладено арешт. Також прокуратура звернулася до суду щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Максимальне покарання, яке може загрожувати фігурантам за інкримінованими статтями, – позбавлення волі строком до 15 років.