У жовтні в Кам’янському п’ятеро людей отруїлися грибами

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Протягом жовтня поточного року в Кам’янському було зареєстровано 4 випадки отруєння дикорослими грибами з п’ятьма постраждалими. Про це повідомили у міському управлінні Держпродспоживслужби.

Щодо ситуації в області, як повідомлялося раніше, у жовтні було зареєстровано 5 випадків отруєння з шістьма постраждалими, серед яких 3 дітей. Усі вони були госпіталізовані. Одну з постраждалих – 8-річну дівчинку – врятувати не вдалося. Нагадаємо також, що за весь минулий рік по області було зареєстровано 4 випадки отруєння дикорослими грибами, у результаті одного з яких померла дев’ятирічна дитина.

Серед постраждалих від отруєнь грибами цього року – жителі Дніпра, Кам’янського, Верхньодніпровська, Кривого Рогу. Хоча під час воєнного стану відвідувати ліси на Дніпропетровщині заборонено, мисливців за грибами це не зупиняє, зазначають фахівці.

В цілому по Україні зареєстровано 65 випадків отруєння із 87 постраждалими, серед яких 23 дитини. Вживання дикорослих грибів стало причиною смерті 3 дорослих та 2 дітей. Причинами отруєнь найчастіше ставали дикорослі гриби у сирому, смаженому, варено-смаженому вигляді, зібрані самостійно або придбані на ринках.

«Багаторічний аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість з них обумовлена вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Необхідно пам’ятати, що отруєння також можуть спричинити їстівні дикорослі гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж автомобільних доріг. Гриби є сильними сорбентами, які протягом двох-трьох діб втягують в себе всі можливі наявні токсини в ґрунті навколо грибниці», – підкреслюють у Кам’янському управлінні Держпродспоживслужби.

Симптоми грибного отруєння бувають різні. Найчастіше це нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі. Якщо після споживання грибів ви почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (у тому числі запаморочення, підвищення температури тіла, задуху, зниження пульсу), негайно зверніться до свого сімейного лікаря або викликайте швидку допомогу. До її приїзду промийте шлунок. Пийте багато рідини. Та навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи.

Фахівці підкреслюють: чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння, тому самолікування може бути смертельно небезпечним. А взагалі, щоб бути спокійним за себе і свою родину, краще споживати гриби, придбані в торговельній мережі.

Детальніше про те, як розпізнати отруєння та як йому запобігти, читайте за посиланням.