Законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу ухвалив профільний комітет Верховної Ради

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Комітет з питань здоров’я нації підтримав законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу та направив на розгляд Верховної Ради в першому читанні. Про це повідомив голова комітету Михайло Радуцький.

Він зазначив, що у законопроєкті йдеться винятково про лікарські засоби, виготовлені на основі канабісу. Вони використовуються для лікування людей, які переживають хронічний біль, часто настільки сильний, що це доводить до депресії, посттравматичного стресового розладу та навіть самогубства. 

Передбачено також посилення функцій контролю з боку Національної поліції – вона буде погоджувати видачу ліцензій на культивування та використання рослин, режим охорони ділянки, місця зберігання рослини, транспортування партій товару. Також створюється реєстр медичних препаратів на основі канабісу, на кожну партію та одиницю товару буде нанесений унікальний штрих-код, лікар зможе виписати такі ліки винятково за Е-рецептом, підкреслив Михайло Радуцький.

«У червні 2022 року ми вже направляли до парламенту цей документ на розгляд у першому читанні. Однак після численних консультацій зі стейкхолдерами галузі вирішили внести до законопроєкту додаткові зміни. Узагальнені поправки до документу, які ми внесли до першого читання, наступні:

  • прямо у законопроєкті визначити вміст тетрагідроканнабінолу (ТГК) у коноплях для промислових цілей на рівні не вище 0,3%, а для медичних конопель – відповідно вище 0,3%;
  • вивести коноплі для промислових цілей з-під дії закону про обіг наркотичних засобів, що повністю відповідає Конвенції ООН про наркотики 1961 року;
  • дозволити визначати вміст ТГК в коноплях для медичних цілей у державних лабораторіях, а в коноплях для промислових цілей – в лабораторіях будь-якої форми власності;
  • передбачити виробництво нарковмісних лікарських засобів лише з конопель для медичних цілей;
  • передбачити, що нульова квота на імпорт до України сировини для виробництва ліків з коноплі діє 5 років і не поширюється на наукову діяльність.

Ці поправки підтримало профільне міністерство, аграрії та пацієнтська спільнота. Також три підкомітети нашого Комітету вже підготували поправки до другого читання законопроєкту».  

Голова комітету ВР впевнений, що ухвалити законопроєкт потрібно якомога швидше.

«За даними МОЗ, близько 2 млн українців за показаннями могли б приймати для лікування чи полегшення болю ліки на основі канабісу. Це стосується онкохворих, пацієнтів з епілепсією, з посттравматичним синдромом, з яким найчастіше стикаються військові. Профільне міністерство прогнозує, що через війну кількість таких пацієнтів збільшиться до 5 млн людей», – зазначив Михайло Радуцький.