Які лабораторні дослідження безоплатно проводять донорам: роз’яснення від НСЗУ

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Донація крові та її компонентів в умовах повномасштабної війни є важливим внеском, який майже кожен українець може зробити для порятунку життя як військових, так і цивільних. Кожен донор безоплатно отримує спектр лабораторних досліджень –  вони важливі для гарантії безпеки як донора, так і реципієнта. Які саме – розповіли у Національній службі здоров’я України.

Як пояснили в НСЗУ, тестування відбувається в кілька етапів:

  • Перед донацією проводять забір капілярної крові для визначення рівня гемоглобіну – він є одним із важливих показників допуску до донації. Якщо рівень гемоглобіну занизький – донація скасовується.
  • Донор також проходить обстеження шляхом анкетування і медичного огляду. Якщо  за їх результатами протипоказань для донорства немає, на другому етапі, під час донації, проводять забір венозної крові для інших лабораторних досліджень. Ці дослідження передбачають визначення групової (О, А, В, АВ) та резус-належності (Rh+ або Rh−) донора. 
  • Також визначають наявність Келл-антигену. Носіями Келл-антигену є всього 7 % людей. Але, якщо пацієнту, який не має такого антигену, перелити еритроцити донора, у якого він наявний, можуть виникнути небажані реакції. Тому кров ретельно досліджують.
  • Кров донора також перевіряють на наявність інфекційних захворювань: ВІЛ, гепатиту В, гепатиту С, сифілісу.  Якщо маркери таких недуг виявлено, донора про це інформують, а отриману від донора кров чи компоненти крові, виготовлені з неї, вилучають, знешкоджують та знищують.

У Кам’янському здати кров можна у структурному підрозділі обласної станції переливання крові, що знаходиться за адресою: вул. Інститутська, 6, поряд з театром ім. Л. Українки та Пенсійним фондом. Він працює з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 13:00.

Фахівці станції переливання зазначають: окрім безкоштовних аналізів, донори отримують додаткові бонуси, оскільки донація зменшує ризик розвитку злоякісних пухлин та виникнення тромбозу, і взагалі донори менше хворіють.

Донором крові людина може бути раз на 60 днів. 

23.02.2023
Категорія: Новини
Теґи: донація кров НСЗУ