Сьогодні відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків

2 березня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я підлітків. Як розповіли у Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту, це нове свято, яке з’явилось у 2020 році за ініціативи американського бренду молодіжного одягу Hollister. Компанія створила проєкт, спрямований на допомогу різноманітним організаціям, діяльність яких пов’язана з психічною рівновагою підлітків, та має намір просувати ініціативу у всьому світі.
Метою Всесвітнього дня психічного здоров’я підлітків є підвищення обізнаності тінейджерів щодо психічного добробуту та подолання невпевненості у собі. Свято заохочує підлітків спілкуватись між собою у соціальних мережах й демонструвати власний спосіб подолання психологічного дискомфорту.
Психічне здоров’я – це, передусім, відсутність психічних розладів, зазначають фахівці медцентру. Від нього залежить стан нашого психічного, фізичного і соціального комфорту та рівень пристосування до оточення, воно визначає якість життя людини, можливість творчо та плідно працювати, робити важливий внесок в життя свого суспільства.
У дітей та підлітків починається нове незвичне життя з багатьма турбулентними змінами. Їхній світ швидко змінюється. Стресом для дітей можуть бути нові знайомства, переїзд в інше місце проживання, вступ до нової школи, вузу чи коледжу та інші зміни коли діти та підлітки сумніваються в своїх можливостях або соромляться нових знайомств (особливо коли з’являються непередбачувані обставини та запитання, що я робитиму та як поводитись з новими людьми). Якщо не обговорювати з дітьми їхні емоції, переживання та стреси, це може перерости у тривогу та психічні розлади, підкреслюють у медцентрі здоров’я.
«Саме психічне здоров’я важливе для загального благополуччя. Якщо підліток подолає свої проблеми, то зможе реалізувати свої можливості на користь суспільству.
Сучасне покоління підлітків намагається вести здоровий спосіб життя та хоче змінити наш світ на краще, тому ми повинні їм допомогти, зміцнивши їхнє психічне здоров’я», – зазначають фахівці.