У Дніпрі припинено діяльність шахрайських «колцентрів», працівники яких ошукували громадян Чеської Республіки

Гроші у потерпілих виманювали за допомогою телефонних дзвінків. Шахрай представлявся потерпілому співробітником банківської установи та повідомляв про те, що його банківський рахунок зламано. Також злочинці повідомляли інші неправдиві відомості, змушуючи потерпілих перевести гроші зі «зламаного» банківського рахунку на інший, нібито безпечний рахунок, який вони вказували.
Ще один дзвінок потерпілі отримували від так званого співробітника поліції. Псевдополіцейські підтверджували достовірність першого дзвінка, отриманого нібито від банківського працівника, та необхідність переказу грошей на безпечніший банківський рахунок.
Під час дзвінків учасники злочинної організації використовували заміну телефонного номера – «спуфінг» та «вішинг», тобто імітували будь-який телефонний номер, який їм потрібен. Таким чином у потерпілих складалося враження, що їм надходять дзвінки з телефону служби підтримки банку, поліції тощо.
Такі «колцентри» функціонували у Дніпрі, їхній штат налічував понад 20 осіб, серед яких були іноземці. Учасників ретельно підбирали, обов’язковою умовою прийняття «на роботу» було володіння іноземними мовами.
Протиправну діяльність міжнародної злочинної організації було викрито Офісом Генерального прокурора спільно з Нацполіцією України у співпраці з компетентними органами Чеської Республіки за підтримки Європолу та Євроюсту.
Наразі встановлено 300 потерпілих, яким завдано майнову шкоду на загальну суму щонайменше 65 млн чеських крон. Всі потерпілі є громадянами Чеської Республіки.
Правоохоронцями проведено понад 30 санкціонованих обшуків на території м. Дніпра та Дніпропетровської області, а також Чеської Республіки. Вилучено комп’ютерну техніку, документацію, банківські картки та грошові кошти.
Наразі затримано 6 громадян РБ та Чеської Республіки, які налагодили функціонування шахрайської схеми, з метою їх екстрадиції.
Одночасно в Чеській Республіці також затримано організаторів оборудки.
Досудове розслідування за фактами шахрайства, створення злочинної організації та участі у ній здійснюється ГСУ Нацполіції України за оперативного супроводу Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції України (ч. 4 ст. 190 ч. 1, ч. 2 ст. 255 КК України).