Кредити: важлива інформація під час військового стану

Кредит давно перестав бути дивиною. Українські фінансові установи пропонують широкий спектр послуг для населення з привабливими умовами, навіть позичають гроші під 0,01% на день, як в https://clickcredit.ua/. Проте, необачність при підписанні угоди може призвести до фінансових проблем. Як взяти позику вигідно? Ми зібрали кілька правил від досвідчених позичальників, які професійно заробляють на кредитах.
Де краще брати кредит?
Перший крок — пошук надійного кредитора. Якщо потрібна велика сума і на тривалий термін, краще звернутися до банку. Якщо знадобилися гроші, умовно кажучи, на смартфон, і цієї ж миті, найліпшим рішенням буде співпраця з фінансовим сервісом. Головні переваги таких установ — швидкість розгляду заявки (кілька хвилин), а також вони не вимагають застав і поручителів.
Назад дороги немає
Варто зазначити, що кредитний договір не підлягає змінам після його підписання. Якщо у ньому є пункти, які вас не влаштовують, то краще знайти іншого кредитора. Завдяки великому вибору кредитних пропозицій на ринку, ви обов’язково знайдете варіант, що відповідатиме вашим потребам та вимогам.
Звертайте увагу на відсоткову ставку та на умови погашення кредиту. Чи є можливість додаткової оплати або переплати за кредит, чи передбачені штрафні санкції за прострочення платежів? Також слід враховувати можливість додаткових комісій та інших додаткових витрат. Зверніть увагу на умови страхування. Деякі банки вимагають страхування позикодавця від ризику неплатоспроможності. Звісно ж, це також збільшує вартість кредиту.
Пропозиція, від якої неможливо відмовитися
Багато фінансових установ мають персональні пропозиції для своїх клієнтів. Наприклад, постійним клієнтам або, навпаки, новачкам можуть надаватися знижені процентні ставки, бонусні програми та привабливі умови для відкриття депозитного рахунку.
Страхувати чи ні?
Банкам вигідно страхувати позики, адже, в разі чого, їхні збитки будуть відшкодовані страховою компанією. Проте для позичальника це не надто вигідно, бо здорожчує вартість кредиту. Уважно порахуйте усі виплати з відсотками, можливо, більш доречним буде знайти банк, де немає подібних умов.
Розрахунок ефективної ставки кредиту
Отже, перед оформленням кредиту важливо уточнити ефективну ставку та загальну вартість позики. Ці показники є ключовими для порівняння умов кредитування в різних банках. Ефективна ставка включає в себе номінальну ставку та всі комісії, пов’язані з оформленням та обслуговуванням кредиту.
Кредит зі списанням коштів
Останнім часом деякі банки включають у свої договори положення про право списання коштів з рахунків позичальників, що відкриті в банку-кредиторі, на сплату кредиту. Це повністю законно, якщо такий договір підписаний. Тому для уникнення таких ситуацій доцільніше відкривати депозит та картковий рахунок в одному банку, а кредит брати в іншому.
Проте, іноді зустрічаються ще більш суворі умови, наприклад, положення про можливість конфіскації автомобіля у разі затримки платежу на більше як 63 дні. Такий пункт договору не має жодної юридичної сили, оскільки законом не передбачено конфіскації майна банком. Проте, судовий процес може тривати декілька місяців, і весь цей час ваш автомобіль буде залишатися “у полоні” у банку. Тому краще уникати кредитів з такими умовами.
Безвідсотковий кредит?
Не міф, такі кредити справді є. Але уточніть у кредитора, чи не компенсує він, бува, відсутність процентної ставки іншими платежами?
У якій валюті краще взяти кредит?
Рекомендується брати кредит в тій валюті, у якій ви отримуєте дохід, або в національній валюті вашої країни. Це допоможе уникнути залежності від коливань валютного ринку.
Наостанок
Під час військового стану та ще 30 днів після нього, за діючим українським законодавством, вам не мають право нараховувати штрафи й пені за прострочення платежів по кредитам. Але жоден форс-мажор у нашій країні не є приводом для того, щоб списати борг, тому платити його все одно доведеться.