COVID-19 в Україні буде розглядатися як сезонне захворювання, – голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації

На початку травня Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії коронавірусної хвороби. Пандемія у світі тривала більше трьох років – з 11 березня 2020 року. За словами голови ВООЗ Тедроса Гебреїсуса, щотижнева кількість зареєстрованих смертей стала нижчою, ніж три роки тому, коли вперше використали слово «пандемія». Також керівник міжнародної організації зазначив, що «в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 закінчився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров’я».
Як пояснив голова Комітету ВР з питань здоров‘я нації Михайло Радуцький, хоча уряд продовжив режим надзвичайної ситуації та загальнонаціональний карантин через COVID-19 в Україні до 30 червня 2023 року, МОЗ, відповідно до рекомендацій ВООЗ, розглядає можливість його скасування.
«Швидше за все, COVID-19 буде розглядатись не як надзвичайна, а як постійна проблема системи охорони здоров’я, та стане сезонним захворюванням, як сьогодні грип та ГРВІ. Це означає, що будуть спрощені вимоги до реєстрації випадків захворюваності на COVID-19, а реагування на нього буде відбуватися так само, як і при інших ГРВІ. На рівні кожної області встановлюватимуться «епідемічні пороги», при досягненні яких можливе закриття шкіл, провадження маскового режиму», – зазначив Михайло Радуцький.
Також він додав, що, за словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, базові протиепідемічні та профілактичні норми продовжать свою дію навіть у разі скасування загальнодержавного карантину. Дотримання дистанції та маскового режиму носитиме рекомендаційних характер. Щеплення від COVID–19 залишаться безкоштовними. Наразі до кінця 2024 року підтверджені поставки вакцин за міжнародною ініціативою COVAX.