У США відбувся успішний пуск ракети-носія “Aнтарес”, створеної за участю фахівців з Дніпра

Вночі відбувся 17-й успішний пуск ракети-носія середнього класу “Aнтарес”, яка розроблена американською компанією за активної участі фахівців з Дніпропетровщини. Ракета вивела на орбіту космічний корабель “Cygnus” з корисним навантаженням для Міжнародної космічної станції.
Як повідомляє Державне космічне агентство України, пуск ракети-носія відбувся 2 серпня о 3:31 за київським часом із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США).
Основну конструкцію першого ступеня ракети-носія і частину наземного обладнання було розроблено конструкторським бюро «Південне» та виготовлено Південним машинобудівним заводом (м. Дніпро) в кооперації з українськими підприємствами «Київприлад» (м. Київ), «Хартрон-Аркос» (м. Харків), «Хартрон-Юком» (м. Запоріжжя), «Чезара Телеметрія», «Рапід» (м. Чернігів) на замовлення корпорації “Northrop Grumman Corporation” (США).
Підготовку PH “Антарес”, її випробування та пуск було проведено за участю фахівців ДП «КБ “Південне”», ДП «ВО ПМЗ» та ТОВ «Хартрон-Аркос». На ДП «КБ “Південне”» фахівці підприємства в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску і в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.
Усього з 2013 року ракета-носій “Антарес” стартувала 18 разів, 17 з них – успішно. Сьогоднішній, 18-й пуск був останній в модифікації РН “Антарес 230+”, створеної за участі українських підприємств. Для наступних трьох запусків у 2023-2024 роках корпорація “Northrop Grumman” зафрахтувала три РН “Falcon 9” у компанії “SpaceX”. У подальшому корпорація “Northrop Grumman” у співпраці з американською компанією “Firefly Aerospace” має намір створити оновлену версію ракети “Антарес 330”, що дозволить вирішити питання залежності від іноземних постачальників обладнання.