Що можна під’єднати до генератора

Поділитись:
WhatsApp
Viber

Завжди зручно мати альтернативне джерело енергії про всяк випадок. А в нинішніх реаліях життя генератори стали особливо популярними. Якщо є потреба в такому агрегаті, важливо правильно вибирати його потужність.

Як розрахувати потужність техніки, що підключається

Багато електричних приладів використовують певний стартовий струм при запуску, що більший за реальний. Тому, обираючи додому чи в гараж генератори, необхідно враховувати їх номінальну і максимальну потужність. Щоб не помилитися при виборі, слід скласти споживання всіх пристроїв, що будуть до нього підключатися одночасно. Продуктивність агрегату повинна перевищувати отриманий показник на 20–30%.

Що можна під’єднати до генератора

Від можливостей генератора електроенергії залежить, яку саме техніку він здатен заживити. У побутових умовах це зазвичай кондиціонери, світильники, комп’ютери, телевізори та інші девайси. У промисловості перетворювачі живлять безліч різних машин і обладнання, зокрема верстати, помпи, зварювальні апарати тощо.

Як потрібно підбирати генератор

Визначившись із приладами та параметрами, ви легко підберете агрегат. Уподобання можуть бути різними, але в інтернет-магазині АЛЛО ви легко знайдете оптимальну для себе модель у бажаній ціновій категорії. При виборі слід враховувати такі фактори:

  1. Потужність. Упевніться, що варіант, який вас зацікавив, здатний забезпечити одночасне живлення всіх необхідних пристроїв, з урахуванням їх стартового струму.
  2. Тип палива. Залежно від виду, генератори можуть працювати на бензині, дизелі, газі.
  3. Час роботи. Визначте, як довго обладнання має функціонувати без перерви, і виберіть модель із відповідним об’ємом паливного бака.
  4. Портативність. Переконайтеся, що агрегат можна легко переміщувати за необхідності.
  5. Шум. Якщо вас турбує рівень гуркоту, купуйте тихіші моделі.

У побутових умовах часто використовуються портативні варіанти з потужністю від декількох кВт — для підтримки заряду телефону або іншої невеликої техніки.

Що може впливати на роботу генератора

Один і той самий пристрій здатен поводитися по-різному при неоднаковому навантаженні. Тому слід дотримуватися певних правил:

  1. Не перевантажувати агрегат. Перед під’єднанням приладів переконайтеся, що їх сумарна потужність не перевищує максимальну продуктивність генератора, зазначену в його характеристиках.
  2. Використовуйте стабілізатор напруги. Це дозволить запобігти поломці електроніки, особливо якщо вона чутлива до перепадів.
  3. Уникайте довгих кабелів. Підключайте обладнання якомога ближче до перетворювача, щоб мінімізувати втрати енергії.

Дотримання простих рекомендацій допоможе ефективно користуватися агрегатом і вберегти його від пошкоджень.